Керівник Офісу президента Андрій Єрмак може стояти за серією ймовірних кадрових змін в українському уряді, які готують впровадити вже найближчим часом.
Про це йдеться у матеріалі британського видання The Economist.
“Єрмак відіграє ключову роль у спробах усунути низку високопосадовців та просунути лояльних до себе людей. Зокрема, йдеться про справу проти віцепрем’єра Олексія Чернишова, якого звинуватили в корупції, можливу заміну прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на Юлію Свириденко та неодноразові спроби усунути керівника ГУР Кирила Буданова”, – йдеться у матеріалі.
Чернишов
У матеріалі зокрема зазначають, що немає прямих доказів, що Єрмак наказав розслідувати справу Чернишова.
“Понад рік детективи перевіряли заяви, що соратники віцепрем’єра купили квартири за заниженими цінами в проєкті, який він сам затвердив. Однак три чиновники на умовах анонімності кажуть, що Єрмак впливав на справу, навмисно дозволяючи їй просуватися, тоді як інші розслідування “заморожував”, – йдеться у публікації.
На думку цих джерел, справжній “гріх” Чернишова полягав у тому, що він “став на шляху Єрмака”.
Читайте також: Єрмак був неприємним співрозмовником для адміністрації Трампа і розчаруванням для адміністрації Байдена, — Politico
“По-перше, він намагався стати альтернативним каналом зв’язку з американцями. По-друге, його відсторонення звільнило дорогу для просування Юлії Свириденко – політикині, тісно пов’язаної з Єрмаком”, – йдеться у матеріалі.
Автори матеріалу нагадують, що крім заміни прем’єр-міністра Шмигаля, кадрові зміни плануються і в міністерствах освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної політики та, можливо, фінансів.
“Один високопосадовець зазначив: “Андрій завершує те, що вважає незавершеним. Більшість людей – його”, – пише видання.
Буданов
Також, за даними видання, Єрмак “дев’ятий раз намагається усунути голову ГУР Кирила Буданова, але той утримується на посаді”.
“Джерела, близькі до Єрмака, називають Буданова “непередбачуваним революціонером”, який нібито будує власну політичну команду. “90% Офісу президента вважають його божевільним, а 10% – генієм. Прихильники Буданова, навпаки, називають його відданим державником і одним із небагатьох, хто здатен казати президенту неприємну правду”, – пише видання.
Читайте також: “Ті, хто хоче дружити з РФ, б’ють по соратнику Зеленського”, — нардеп від “Слуг” Чорний про статтю Politico щодо Єрмака
Джерела кажуть, що до середини червня “були побоювання, що дев’ята спроба Єрмака домогтися звільнення Буданова може завершитися успіхом”. Однак генерал зумів утриматися на посаді “завдяки властивому йому поєднанню тиску й дипломатії”.
“У цьому могли відіграти роль і неодноразові попередження з боку Білого дому не звільняти Буданова – принаймні поки що. Утримання Буданова на посаді свідчить про те, що президент Зеленський усе ще має останнє слово в кадрових рішеннях, попри значний вплив Єрмака. Влада Єрмака базується радше на його тісній співзалежності із Зеленським, а не на власних політичних позиціях”, – йдеться у публікації.
Також у матеріалі вказують, що Єрмак може контролювати значну частину інформаційних потоків до президента Зеленського – за деякими оцінками, до 85% – що “створює атмосферу чуток і змов у владних колах”.
Читайте також: “Топорне” вихваляння або підготовка до виборів: що означає заява Єрмака про другий строк Зеленського