Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час воєнного стану не може піти у відставку. Адже це призведе до відставки всього складу Кабінету міністрів, що заборонено законодавством на період воєнного стану,
Про це заявив член парламентської фракції “Слуга народу” Федір Веніславський в ефірі “Суспільного”.
За його словами, стаття 10 закону “Про правовий режим воєнного стану” забороняє припинення повноважень Кабінету міністрів під час воєнного стану. Тому без змін до законодавства для звільнення Шмигаля наразі немає юридичних можливостей.
“Відповідь на це запитання для мене дуже проста насправді, оскільки є законодавче регулювання. Це закон України про правовий режим воєнного стану, правовий режим надзвичайного стану, закон про Кабінет міністрів Україн і в законі про Кабінет міністрів України прямо забороняється відставка Кабінету міністрів України в умовах воєнного стану. Іншими словами, до завершення війни якихось механізмів оновлення повного складу Кабінету міністрів України на чолі з прем’єр-міністром без внесення змін до законодавства навряд чи може бути”, – наголосив нардеп.
Йдеться про “чутки і якийсь інсайд, який не відповідає щонайменше правовому регулюванню”. Водночас коли Веніславського запитали, що відбудеться, якщо Шмигаль напише заяву про відставку за власним бажанням, то він пояснив, що це один із варіантів, який має проголосувати Верховна рада. Адже в такому випадку парламент не може порушити вимоги закону.
Як пояснив виданню колишній член ЦВК, експерт з конституційного права Андрій Магера, змінити Кабмін можливо, якщо для цього буде використана конституційна процедура, яка прописана в основному законі. А потім запускається новий механізм формування Кабміну, передбачений Конституцією України. Виборів для цього проводити не треба, і парламент з президентом можуть вирішити ці питання.
Нагадаємо, в Офісі президента говорять про високу ймовірність звільнення Шмигаля. Зеленський незадоволений роботою прем’єра.