Завітневич про ротацію
Фото: Олександр Завітневич/Facebook

Голова Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич запевнив, що наразі ведеться активна робота проти “бусифікації”.

Про це йдеться в його інтерв’ю виданню BBC.

“Я це люто ненавиджу. Як тільки ми бачимо це десь в засобах масової інформації, зазвичай це Facebook та Instagram, то ми відразу на це реагуємо і звертаємося до обласного ТЦК спочатку, чи в Київ або до Генштабу. І вони визнають це на всіх нарадах, от повірте, ми збираємося постійно і говоримо”, – зазначив він.

За словами Завітневича, керівники, які приходять на наради, запевняють, що постійно проводять роз’яснювальну роботу, щоб такого явища не було. На місцях через невиконання мобілізаційного план, завдань, наказу й виникають такі, на його думку, ганебні ситуації виникають.

“Проте ми постійно наголошуємо, заслуховуємо і говоримо, що шукайте інші шляхи, робіть рекрутингові центри. Ми дивимося, яка кількість людей є в базі “Резерв+” і дивимося, скільки відправили повісток. Якщо повістка вручена, а людина не з’явилася, то їдьте повторно до неї, вручайте, займайтеся цим”, – зазначив нардеп.

За його словами, у військових, працівників ТЦК, згідно з законом, є дієві механізми, окрім примусової “бусифікації”. Однак в ТЦК та Нацполіції говорять, що в них не вистачає на це працівників. Проте місцеві адміністрації виділяють лише по дві-три людини в кожному районному центрі, щоб займалися цими оповіщеннями. 

На його думку, також погано працюють механізми, які не стосуються фізичного контакту з людиною, але які мають стимулювати її прихід до ТЦК. Йдеться про штрафи, право позбавляти водійських прав тощо.

“Нагадаю, перше – якщо людина не з’являється по повістці, то вона оголошується в розшук. Якщо вона не знаходиться, то ТЦК СП може подати до суду. І тут стає цікаво. Перша проблема у нас – це кількість суддів. Особливо прифронтових, умовно, чим далі на схід – там все менше і менше суддів. Друге – в ТЦК постійно катастрофічно не вистачає коштів на юридичне супроводження. У багатьох випадках навіть проста сплата судового збору також не відбувається. І виходить так, що вся система не працює”, – наголосив він.

Раніше омбудсман України Дмитро Лубінець вже заявляв про порушення прав людини з боку працівників ТЦК і що ця тенденція постійно зростає. За його словами, такі дії вже набувають системного та масового характеру.

Нагадаємо, “бусифікація” стала головним словом 2024 року. Також серед лідерів “СЗЧ”, “МСЕК” та “переговори”.

Подібні

Трамп поговорив з Путіним телефоном про Україну, але вони ні про що не домовилися

Відомо, що розмова тривала майже годину

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов

У Львівській ОВА прокоментували розслідування ЗМІ щодо виїзду чоловіків за листами з підписом “російського імператора”

За даними журналістів, у 2022 році ОВА дозволяла виїзд чоловіків за кордон з листами від неіснуючої організації

Армія РФ атакувала безпілотниками багатоповерхівки у Харкові: кількість постраждалих зростає

Станом на 8:00 годину відомо про 27 постраждалих