Ракета над столицею
Фото: Ракета на Київщиною/скриншот

Стало відомо, що понад 1,4 тисячі балістичних “Іскандерів” та 500 X-101 виробляє Росія за рік.

Про це йдеться в матеріалі The Economist.

Зазначається, що РФ навіть може здійснити агресію проти країн НАТО після відновлення своєї армії. Видання пише, що для російського диктатора Володимира Путіна війна може бути не стільки зовнішніми загрозами, скільки продовженням та спробою легітимізувати своє правління.

“За 25 років перебування при владі він провів п’ять воєн. Кожна з них починалася зі зниження його популярності й кожна закінчувалася посиленням його авторитету”, – зазначає автор.

Допоки Росія веде бої в Україні, у неї не буде запасних наземних сил, щоб створити серйозну загрозу для НАТО, вважає польський експерт Конрад Музика. Навіть якщо буде підписано угоду про припинення вогню, РФ не зможе вивільнити велику кількість військ, оскільки це може дозволити Україні повернути окуповані території.

Однак, як зазначається у виданні, жага Путіна до війни та його здатність її вести – це дві різні речі. В Україні його війська дев’ять місяців безуспішно штурмували Покровськ, населення якого до війни становило 70 тисяч людей, щодня зазнаючи понад 1000 вбитих і поранених. 

“Російська армія не здатна на складні маневри, і ціле покоління офіцерів було втрачено. Її військово-повітряні сили рідко вторгаються в Україну, вважаючи за краще кидати планеруючі бомби з безпечної відстані. Поки війна в Україні триває, в РФ не буде запасних наземних сил, щоб створити серйозну загрозу для НАТО. Але навіть якщо буде підписано угоду про припинення вогню, Росії може бути важко відволікти велику кількість військ, оскільки це може дозволити Україні повернути територію”, – переконаний Музика.

Отже, Росії доведеться створювати нові війська. Західні розвідувальні служби ретельно вивчили, скільки часу це може зайняти. Їхні висновки значно різняться. Америка говорить про відновлення армії Росією “протягом наступного десятиліття”. А норвезька розвідка вважає, що це триватиме від п’яти до десяти років “щонайбільше”. Оцінки України свідчать про п’ять-сім, Німеччини – про п’ять-вісім, а Естонії – від трьох до п’яти років для створення нових формувань, залежно від ходу війни, економіки Росії та того, чи залишатимуться санкції.

“Ці терміни залежать від низки факторів. Адже Росія виробляє боєприпаси з надзвичайною швидкістю – понад 1400 балістичних ракет “Іскандер” на рік, а також 500 крилатих ракет Х-101, згідно з українськими оцінками та нещодавнім звітом Королівського об’єднаного інституту служб. Проте в інших сферах поточні темпи виробництва є нестійкими. Лише 10-15% з 1500-2000 танків та 3000 інших броньованих бойових машин, що виробляються щорічно, є новими, зазначає RUSI. Решта ж відновлюється зі старих радянських запасів. Вони можуть вичерпатися до 2026 року, якщо нинішні темпи втрат збережуться”, – зазначив Дара Массікот з Фонду Карнегі. 

Трудова сила також є серйозним обмеженням. Адже у короткостроковій перспективі Росія набирає близько 30 тисяч людей на місяць, але в довгостроковій перспективі вона стикається з проблемами, пов’язаними зі скороченням та старінням населення. За словами Кофмана, ЗС РФ значно покращилися в деяких сферах, таких, як пошук та ураження цілей за допомогою безпілотників, але їхня здатність масштабувати це обмежується якістю роботи військ, офіцерів та штабу.

Нагадаємо, ще торік стало відомо, що РФ виготовляє втричі більше снарядів, аніж США та ЄС для України. Станом на 2024 рік Росія випускала близько 10 тисяч снарядів на день.

Подібні

Терпіння втратив, але що робити — не знає: у Politico проаналізували заяви Трампа про Путіна

Він все ще намагається виправдати Путіна і з’ясувати, що його образило

Зеленський розповів деталі спілкування з Трампом у Ватикані: говорили про санкції проти РФ

Зокрема про енергетику і банківську систему РФ

Прикордонники показали, як нищать російські дрони на Сумщині: вибухають у повітрі

Серед знищених безпілотників “шахед”, FPV та безпілотники на оптоволокні

Важко, але переможемо: глава ДПСУ Дейнеко здійснив робочу поїздку на передову

Прикордонники працюють над посиленням спроможностей підрозділів на кордоні