втрата Вугледару - результат заборони на удари по РФ
Фото: Генштаб ЗСУ

Одним з ключових факторів захоплення міста Вугледар на Донеччині російською армією є небажання західних партнерів зняти обмеження для України на удари далекобійною зброєю углиб території РФ.

Про це йдеться у матеріалі Associated Press.

“Нещодавня втрата прифронтового міста Вугледар навряд чи змінить хід війни Росії проти України. Однак його втрата підкреслює погіршення позиції Києва, зокрема через нерішучість західних країн дозволити Силам оборони завдати далекобійних ударів углиб РФ за допомогою наданого західного озброєння”, – йдеться  в матеріалі.

Видання вказує, що падіння Вугледара “є показником важкого становища України на третьому році повномасштабної війни”.

Читайте також: Держсекретар часів Трампа Помпео назвав “дурною” заборону на удари далекобійною зброєю для України

“Воно також відображає відмову США не надавати Україні дозвіл на далекобійні удари по цілях углиб Росії, що не дає Києву знизити військові можливості Москви. Відхід Сил оборони від міста стався після візиту президента України Володимира Зеленського до США після спроб отримати дозвіл на використання ATACMS, однак адміністрація Байдена не змінила своєї позиції”, – зазначають у матеріалі.

Тактика РФ

Автори статті вважають, що відсутність відповідного рішення дозволяє РФ домінувати в небі, розробляти та вдосконалювати керовані авіаційні бомби, на які Україна не має ефективної відповіді.

“Саме масовані скиди таких авіабомб на позиції українських військових пришвидшили їхній відступ з Вугледара. Основна тактика полягала в тому, щоб оточити з флангів, і вони робили це постійно протягом шести-семи місяців постійними атаками з повітря – завдяки цій тактиці вони встигли вичерпати наші ресурси, тому що ми не маємо стільки як у них”, – прокоментував ситуацію очільник пресслужби 72-ї бригади ЗСУ Арсеній Приліпка.

Читайте також: Сотні українських військових опинилися в пастці у Вугледарі, — The Telegraph

Видання вказує, що два роки невдалих атак змусили росіян змінити тактику наступу на Вугледар: окупанти розпочали комплексні атаки з північного та південного флангів, використовуючи потужні засоби РЕБ та групи піхотинців на мотоциклах, які підтримувалися артилерійським вогнем, безпілотниками та КАБами.

“Москва зазнала великих жертв, але своєї мети досягла”. – зазначають у статті.

Наступна ціль окупантів

У матеріалі наголошують, що втрата Вугледара “має тактичне значення та не є вирішальним логістичним центром” для Києва, адже доступ до інших важливих ліній постачання залишається незмінним. Найімовірніше, що наступним кроком російських військ стане витіснення українських військ із Курахового.

Читайте також: В ISW сказали, чому окупація Вугледару суттєво не змінить хід наступу на Донеччині

“Ця лінія є взаємозв’язаною, і противник не зможе зайти в Покровськ і наблизитися до Покровська, якщо не зможе вибити наші війська з Курахового. Інакше росіяни оголили б свої фронти у фланги та отримали б серйозний удар у бік”, – цитує видання голову Ради резервістів Сухопутних військ України Івана Тимочка.

Військовий каже, що росіяни розуміють, що без Курахового вони не зможуть серйозно вплинути на хід подій навколо Вугледара. 

Нагадаємо, що вище військове командування України 2 жовтня офіційно оголосило про виведення українських військ з Вугледару на Донеччині.

Читайте також: За два місяці на Донеччині РФ захопила території такими темпами, яких не було з 2022 року, — WP

Подібні

Литва виділила 4 млн євро для енергонезалежності шкіл і лікарень України

На полях URC2026 підписали документ про посилення економічної співпраці

Комбат постане перед судом через загибель 19 людей від удару ракети РФ по місцю шикування

1 листопада 2025 року російська ракета поцілила у місце урочистого шикування військовослужбовців

Зеленський переконаний, що Навроцький чинить як Орбан, і це погано скінчиться

Йдеться про використання української тематики у політичних інтересах

Влада РФ приховує масштаби українських атак і масово відмовляється від сирен — СЗРУ

У тимчасово окупованому Криму загарбники вирішили взагалі не реагувати на кожен проліт безпілотника