Кремінь про сповільнення українізації
Фото: Тарас Кремінь/Facebook

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявляє про уповільнення українізації, яке стало проявлятися у 2024 році.

Про це йдеться в його дописі на офіційній сторінці.

Кремінь наголосив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням української держави. І серед серйозних викликів у сфері мовної політики він назвав уповільнення процесів українізації.

“На жаль, цього року почали проявлятися ознаки уповільнення українізації. Російський ворог продовжує протидіяти українській ідентичності, окуповуючи соціальні мережі, телеграм-канали, на півдні та сході – медіапростір, пробиваючи шлях до свідомості молодих українців”, – констатував він.

Однією з ключових ознак цього він назвав скорочення частки учасників освітнього процесу, які вважають українську мову рідною (учні – на 17%, батьки – на 11%, вчителі – на 8%), зменшення показників використання української мови в освітньому середовищі, зросійщення інтернет-простору та соціальних мереж.

Читайте також: Директор дистанційної школи розповів про кількість дітей, які виїжджають з України: скоро просто нікого буде вчити

“Показово, що лише 37% учнів спілкуються з друзями українською мовою, а 39% – вдома. Крім того, на 10% зменшилася кількість учнів, які надають перевагу українській мові в інтернеті”, – коментує Кремінь.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську вирішили впровадити мовних інспекторів. Вони стежитимуть за тим, щоб українська мова залишалася основною у місті.

Подібні

Туск оголосив про новий пакет допомоги для України: яка його вартість

Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про новий пакет допомоги для України. Його…

КОВА передала бригаді “чорних запорожців” 120 РЕБів, які придбали коштом обласного бюджету

Загальна вартість цих засобів становить 24 млн грн

Голову Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Рудого затримали через підозру у співпраці з РФ

В нього вже провели обшук

У столичній мерії озвучили кількість претендентів на безкоштовне житло: можна заселити цілий мікрорайон

Лік йде на десятки тисяч людей, тоді як пільгового житла в десятки разів менше