Візит президента Володимира Зеленського у Брюссель на саміт ЕС назвали історичним.
The Guardian розповідає деталі про очікуваний візит Зеленського до Брюсселя сьогодні.
Очікується, що Володимир Зеленський закликає європейських лідерів прискорити поставки зброї, щоб допомогти Україні боротися з Росією та не створювати непотрібних перешкод на шляху України до членства в ЄС.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Зеленський має зустрітися з усіма 27 лідерами ЄС і, як очікується, звернеться до Європейського парламенту на спеціальній сесії, де він зосередиться на потребах України у військовій техніці та агітації за якнайшвидшому вступі до Європейського Союзу.
“Мій президент їздить, щоб отримати результат”, – сказав високопоставлений український чиновник напередодні поїздки. Європейським союзникам України “потрібно прискорити цей і наступний місяць [у військових поставках], тому що наступні два місяці будуть критичними”.
“Зеленський прагне отримати далекобійну артилерію, постачання обіцяних європейських танків, винищувачів і “боєприпасів, боєприпасів, боєприпасів”, – сказав чиновник, оскільки в українській армії закінчуються снаряди радянського типу, і вона хоче мати західні еквіваленти, щоб продовжувати військові зусилля. “Якби ми все це вже мали, ми могли б розпочати контрнаступ”, — додав чиновник.
Інсайдери з ЄС назвали візит історичним
Зеленський уже виступав на шести самітах ЄС через відеозв’язок, але це буде його перша поїздка до Брюсселя після вторгнення Росії майже рік тому. Очікується, що він звернеться до 27 лідерів і проведе численні двосторонні зустрічі.
Ці зустрічі дозволять йому наполягати на необхідності швидкого вступу України до Європейського Союзу серед більш скептичних лідерів. Західні країни-члени ЄС, такі як Франція, Німеччина та Нідерланди, вважають, що процес приєднання може тривати роками, навіть десятиліттями, і побоюються, що це породить помилкові надії серед населення України.
Очікується, що Зеленський повторить свій заклик дозволити Україні розпочати переговори про членство у 2023 році, процедурний крок, який зазвичай займає роки після затвердження статусу кандидата. “Ми не хотіли б бути заручниками будь-якої бюрократичної процедури”, – сказав український чиновник.
Іншим пріоритетом України є отримання підтримки ЄС мирного плану Зеленського з десяти пунктів, який передбачає виведення всіх російських військ, відновлення кордонів України та спеціальний трибунал для переслідування російських військових злочинців.
Згідно з проєктом висновків саміту, у четвер європейські лідери також мають намір висловити підтримку “саміту з формули миру, спрямованого на початок реалізації [мирного плану]”. У документі також зазначається: “Росія не виявила жодної справжньої готовності щодо справедливого та сталого миру”.
Нагадаємо, 8 лютого Зеленський здійснив візит у Лондон і Париж, де зустрівся з британським прем’єром Ріші Сунаком, королем Чарльзом, а також з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем.