на Донецькому напрямку ЗСУ не віистачає техніки
Фото: Генштаб ЗСУ

Для підвищення боєздатності українській армії необхідне збільшення кількості механізованого озброєння. Йдеться зокрема про бронетранспортери, бойові машини піхоти Bradley і танки.

Про це пише Інститут вивчення війни (ISW) у своєму аналізі.

Експерти зазначають, що українські війська “частково пом’якшили дефіцит артилерійських боєприпасів”, що виник через затримки з наданням західної допомоги. Це вдалося зробити завдяки FPV-дронам, які українці застосовують для придушення атак російської піхоти і бронетехніки.

“Але ці дрони не здатні компенсувати тактичні вимоги традиційної польової артилерії. Україна зробила кроки для збільшення власного виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 мм, але у воєнний час їй довелося розбудовувати цю галузь промисловості значною мірою з нуля. Україна також працює над збільшенням виробництва бронетехніки, в тому числі бронетранспортерів, починаючи з 2022 року, але не може виробляти повноцінні танки”, – йдеться в аналізі.

Експерти зазначають, що США та інші іноземні союзники, “ймовірно, можуть значно підвищити ефективність українських зусиль з формування та відновлення сил”, надавши більше механізованого обладнання – бронетранспортери М113, бойові машини піхоти Bradley та бойові танки.

Читайте також: ЗСУ використовують британські танки в Курській області, — Sky News

“Наприклад, 155-та піхотна бригада була нещодавно перетворена на механізовану піхотну бригаду після того, як на її озброєння надійшли танки Leopard. Збільшення чисельності української піхоти без відповідного збільшення кількості механізованого озброєння не призведе до суттєвого посилення бойової потужності України або підвищення її боєздатності”, – пишуть в ISW.

Далекобійні удари по території РФ

За попередніми оцінками ISW, в Росії є понад 200 військових об’єктів в межах досяжності наданих США ATACMS, які не є аеродромами, і значні затримки з наданням Україні дозволу на завдання ударів по цих об’єктах дають Кремлю більше часу для укріплення або переміщення цих об’єктів за межі досяжності наданої Заходом зброї, перш ніж українські війська зможуть завдати по них удару з цієї зброї.

“Путін намагається пережити як західну військову допомогу Україні, так і власну готовність України до самозахисту, ведучи виснажливу війну і намагаючись підірвати легітимність української влади і довіри до неї. Зеленський припустив, що Україна переносить війну на російську територію, завдаючи ударів по території РФ та продовжуючи вторгнення в Курську область, щоб послабити внутрішню підтримку війни з боку Росії”, – зазначають в ISW.

Зазначається, що “Росія не буде зацікавлена в переговорах з Україною, якщо Україна не буде сильною у військовому плані”.

Читайте також: Пісторіус пообіцяв передати Україні самохідні гаубиці Panzerhaubitzen і танки Leopard

Подібні

“Варто серйозно поставитися до погроз США про вихід із переговорів”, — ексрадник Трампа

На його думку, припинення вогню не є добрим для України

Міноборони РФ оголосило про закінчення “великоднього перемир’я” і звинуватило Україну в його зриві

Припиняти атаки на мирних жителів України вони не збираються

Суд відправив заступника мера Києва Прокопіва під цілодобовий домашній арешт

Голосіївський районний суд Києва відправив заступника мера Києва Володимира Прокопіва під цілодобовий…

Свириденко роз’яснила позицію України щодо угоди з РФ, яку пропонує США

Вона наголосила, що Україна готова до переговорів, але не до капітуляції