Решетилова про завдання на посаді омбудсмена
Фото: ОП

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова назвала своїм першим завданням сприяння прийняттю закону про військового омбудсмена й очікує, що найближчим часом остаточна версія законопроєкту буде представлена президенту.

Про це Решетилова говорила в ефірі телемарафону.

“Зараз у мене дуже координаційна роль. Найперша задача, яку ставить президент – це прийняття законопроєкту про військового омбудсмена. Ми над ним працювали і раніше, я входила до робочої групи, яка створена при Міністерстві оборони, і він уже практично фіналізований”, – розповіла омбудсменка.

Вона також уточнила, що до моменту прийняття цього закону фона, формально, вона не є військовою омбудсменкою.

“Наразі я є уповноваженою президента… Користуючись його довірою, я можу виконувати певні задачі”, – зазначила Решетилова.

Які скарги розглядатиме Офіс військового омбудсмена

“Офіс військового омбудсмена займатиметься виключно захистом прав діючих військовослужбовців. Щодо військовозобов’язаних, є уповноважений з прав людини Верховної Ради, це його компетенція… Якщо ми говоримо про ветеранів, то це Міністерство ветеранів. Військового омбудсмена ми створюємо лише для діючих військовослужбовців”, – наголосила Решетилова.

Вона каже, що військовослужбовці можуть вже зараз звертатися до неї зі скаргами у разі порушення їхніх прав. Після призначення вона вже отримала “величезну кількість скарг, на які необхідно реагувати”.

Читайте також: Стало відомо, коли в Україні запрацює інститут фахівців із супроводу ветеранів

“Є скарги індивідуального характеру – нестатутні відносити, якісь непорозуміння в військових частинах, а є більш загальні проблеми, які потребують системного вирішення. Наприклад, забір аналізу ДНК під час вступу на військову службу. Про це є нормативні акти, але сама задача ще не виконана і системно ця робота не налагоджена. Є інші задачі. Найближчим часом ми почнемо їх вирішення”, – зазначила уповноважена.

Вона зазначила, що в законі про військового омбудсмена має бути прописано обмежений термін реагування на скарги, який може скласти 3 або 5 днів. Це пов’язано з тим, що деякі випадки порушення прав військовослужбовців, наприклад, побиття, вимагають швидкого реагування.

“Ми передбачаємо, що в офісу має бути щонайменше три територіальних управління… я думаю, орієнтовно штат має бути близько 150 людей загалом”, – розповіла уповноважена.

Про стереотипи

Решетилова розповіла, що у суспільстві склався стереотип, ніби військовий омбудсмен – це людина, яка “буде ходити з палицею по військових частинах і бити поганих командирів”.

“Звичайно, це не так. Військовий омбудсмен повинен виробляти політики і системі рішення для того, щоб повернути відчуття власної гідності військовослужбовцю, щоб поставити людину в центрі Сил оборони. На моє переконання, це те, що нас принципово відрізнятиме від російської армії і дозволить нам перемогти – почуття власної гідності в українського воїна”, – сказала Решетилова.

Читайте також: Зеленський призначив Уповноважену президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей

Подібні

Стефанішина анонсувала створення в Україні “пентагону”, який захищатиме державні реєстри від кібератак

Відповідна команда вже працює над запуском

Устінова жорстко розкритикувала керівницю Агенції оборонних закупівель: саботує контракти з нижчими цінами

Через неукладені контракти 2,5 млрд грн “згоріли” – повернулися до державного бюджету 1 січня

Reuters пише, що обіцянка Трампа про завершення війни в Україні за один день була лише “передвиборчим блефом”

Спроби команди обраного президента США Дональда Трампа припинити війну наразі за один…

Адміністрація Байдена готує для команди Трампа “найсильніші позиції” щодо України, – Блінкен

Чинне керівництво США на чолі з президентом Джо Байденом докладає зусиль, аби…