Якщо вірити, що програмне забезпечення захоплює світ, то війна в Україні виглядає незбагненно низькотехнологічною.
Про це йдеться у статті Bloomberg.
У ній зазначається, що в багатьох аспектах це виглядає як окопна війна в стилі Першої світової війни, а неодноразові запити України надати більше артилерії та танків свідчать про використання методів ведення війни часів Другої світової війни.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Зазначається, що високотехнологічна війна можлива лише тоді, коли багато її компонентів працюють злагоджено.
“Цього не вистачає в Україні. І російські, і українські технологічні можливості — це нашвидкуруч зіткані ковдри, які часто змушують війська покладатися на стару машину вбивства — на первинну функцію грубої сили танка, гаубиці, кулемета. Використовується будь-яке обладнання 21-го століття, але боротьба на старих м’ясорубках все ще вирішує напрямок війни”, – йдеться у статті.
У ній також йдеться про те, що Україна, щоб виграти війну, має намір створити сучасну загальновійськову машину, тому українська влада наполегливо просить більше артилерії, протиракетних систем і танків.
Росія, зі свого боку, має наздогнати у сфері високих технологій, цьому заважають, але не перешкоджають санкції Заходу.
Видання констатує, що оскільки обом сторонам потрібен час, щоб надолужити відставання у відповідних областях, вони посилають тисячі солдатів у відносно старомодний бій — штурмувати окопи та зруйновані будівлі, покладаючись лише на швидкість і удачу, протистояти артилерії. вогонь, який у кращому випадку ведеться за допомогою комерційних безпілотників. Щоб протистояти танкам радянських часів, які все ще можуть сіяти смерть і руйнування.
“Життя цих солдатів принесені в жертву, щоб воюючі сторони могли поступово еволюціонувати в армії 21 століття з армій, створених для попередньої війни”, – пише Bloomberg.
Нагадаємо, понад сотня російських окупантів ліквідовані в районі Соледару. Скупчення противника на кількох ділянках виявили оператори Сил спеціальних операцій ЗСУ. На ураження ворога було скеровано артилерію, також, на одній з ділянок, було застосовано тактичний ракетний комплекс “Точка-У”.
Українське командування заявляло, що у районі Бахмута-Соледара армія РФ і найманці ПВК “Вагнера” використовують тактику малих груп, штурмуючі позиції ЗСУ кожні 15-20 хвилин. Групи зазнають великих втрат, а наступні вояки йдуть по тілам своїх вбитих.