Міноборони про танкову коаліцію
Фото: сайт Міноборони Норвегії

Норвегія доправила в Україну вісім танків Leopard 2, які раніше обіцяли передати безоплатно. На додачу країна передала ЗСУ ще й чотири машини підтримки.

Про це повідомляє пресслужба Збройних сил Норвегії.

“26 січня цього року було оголошено, що Норвегія зробить свій внесок у міжнародну безоплатну передачу танків Україні. Невдовзі після цього було вирішено, що Норвегія пожертвує вісім танків типу Leopard 2 і чотири машини підтримки”, – йдеться у повідомленні.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Також Норвегія виділяє додаткові кошти для закупівлі боєприпасів та запасних частин.

Танк має мобільність і може швидко пересуватися на великі відстані по місцевості, має власний захист у вигляді броні, щоб виживати в бойовій обстановці, швидко вражати цілі на відстані до 4 тис. метрів. 

“Ці характеристики мають вирішальне значення для того, щоб відділення могло відбити позицію в опонента. Передача танків матиме вирішальне значення для спроможності України проводити наступальні операції та повертати окуповані Росією землі”, – прокоментував передачу командиром бронетанкового батальйону підполковник Ларс Янсен.

Раніше повідомлялося, що в Україну прибули перші бронемашини AMX-10 R, які також відомі як колісні танки.

Подібні

Костенко переконаний, що після воєнного стану Україна потребує змін до Конституції

Питання одночасної відсутності президента і голови ВРУ є одним із найнебезпечніших

450 тис. грн для піхотинця: експерти і нардепи про надійність трансформації Сил оборони і звідки на це гроші

Законодавчого підґрунтя у цієї реформи немає, в цьому і проблема

У Криму знову лунали вибухи: монітори кажуть про атаку на НПЗ і електропідстанції

Супутникові знімки фіксують кілька осередків пожеж на Керченському півострові

Кос розповіла, чого не вистачає на шляху України до членства в ЄС

“Україна стане членом ЄС, і ми маємо все для цього зробити”