Міноборони про мобілізацію засуджених
Фото: Генштаб ЗСУ

В Україні планують дозволити вручати повістки не лише особисто під розписку, але і через електронну пошту та рекомендованим листом.

Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВР Федір Веніславський.

“Сповіщення про надходження рекомендованого листа надходить до поштової скриньки, а уже сам лист з повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. Це так звана публічна повістка”, – пояснив він.

Він нагадав, що в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов’язаних та призовників, який міститиме усі ідентифікаційні дані. Веніславський вважає, що ці норми “мають спростити отримання повістки” і не дозволяти людям зловживати тим, що повістку нібито не отримано і закон не порушено. 

Читайте також: Президент доручив Міноборони і уряду підготувати комплексний план з мобілізації: що вже відомо

“Ми прописуємо, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, але і через органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади – щоб уточнити повноваження всіх органів публічної влади у питаннях мобілізації. Тому що зараз у чинному законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вже передбачено, що ці органи беруть участь у мобілізаційних заходах, але на практиці вони дуже часто уникають цих своїх обов’язків. Крім того, ми передбачаємо, що і військові адміністрації долучаються до цих заходів”, – прокоментував нардеп.

Раніше повідомлялося, що у Комітеті Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорюють запровадження механізмів демобілізації з військової служби в Україні.

Читайте також: Електронні повістки в Україні та в Росії: у чому різниця

Подібні

Зеленський зустрівся із Папою Римським та запросив його до України

Обговорили, зокрема, питання мирних перемовин та повернення українських дітей

Ближче до осені РФ запускатиме по Україні понад 1000 дронів за одну атаку, — The New York Times

Атака 9 липня встановила рекорд за кількістю запущених дронів і ракет за одну ніч від початку війни

У соцмережі X чатбот Маска Grok активно спростовує пропагандистські наративи про війну в Україні

Бот наголошує, що в 2022 році РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, порушивши її суверенітет

Росія застосовує нову тактику під час масованих атак на Україну: CNN розповіли, в чому її суть

Однак українські ППО гідно дали відсіч