САП та НАБУ завершили слідство щодо колишнього заступника керівника Офісу президента України Андрія Смирнова.
Про це повідомляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Там не зазначається ім’я фігуранта, але за даними ЗМІ йдеться саме про Смирнова. Відомо, що 6 травня прокурор прийняв рішення про завершення досудового розслідування стосовно нього та власника будівельної компанії.
У межах досудового розслідування встановлено, що протягом 2019-2021 років високопосадовець легалізував незаконно набуті кошти шляхом фінансування будівництва житла на Одещині. З’ясовано, що він особисто контролював хід будівництва, спілкуючись із власником будівельної компанії та сплатив власнику будівельної компанії майже 6,5 мільйона гривень.
Попри те, що збудований будинок фактично належав високопосадовцю, право власності на нього спершу було оформлено на товариство, а вже після оголошення йому підозри переоформлено на фізичну особу. Крім того, в 2022 році до топпосадовця звернувся згаданий власник будівельної компанії із проханням посприяти в ухваленні Антимонопольним комітетом України рішення про скасування результатів тендера, в якому перемогло інше товариство. За це він запропонував посадовцю виконати будівельні роботи в його будинку на узбережжі моря за 100 тисяч доларів.
Смирнов погодився на висунуту пропозицію та, використавши своє службове становище, виконав узяті зобов’язання. Завдяки йому відповідні держоргани згодом ухвалили “потрібні” рішення.
Також встановлено, що протягом 2020-2022 років посадовець набув активи вартістю 17,1 мільйона гривень. Йдеться про дві автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), два мотоцикли (Honda та BMW), три паркомісця в Києві, квартиру в престижному ЖК у Львові та земельну ділянку на Закарпатті. Частина транспорту була оформлена на родичів та друзів.
Проте з’ясувалося, що ані офіційного доходу, ні заощаджень, не було достатньо для їх придбання. Різниця між вартістю майна та коштами становить 15,7 мільйона гривень.
Так, дії Смирнова кваліфікували за ч. 1 ст. 368-5, ч. 1 і 2 ст. 209 та ч. 4 ст. 368 ККУ (Прийняття пропозиції неправомірної вигоди в розмірі 100 тисяч доларів та легалізація незаконно набутих коштів). А власника будівельної компанії – за ч. 3 ст. 369 ККУ (Пропозиція надати неправомірну вигоду в розмірі 100 тисяч доларів).
Справа Смирнова: що відомо
Відомо, що Смирнова призначили заступником глави ОП 10 вересня 2019 року, коли главою Офісу президента був ще Андрій Богдан. Він займався питаннями правової політики, правоохоронної та судової систем. А 29 березня президент України Володимир Зеленський звільнив Смирнова з посади.
Так, 22 травня 2024 року колишньому заступнику керівника Офісу президента України Андрію Смирнову оголосили про підозру. Його звинуватили у незаконному збагаченні. Викриття злочину відбулося після публікації розслідування в “Українській правді”, а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згодом Смирнов у коментарі ЗМІ зазначив, що вручення підозри та обшук відбулися “швидко та делікатно”. Утім, НАБУ і САП оприлюднили офіційну інформацію щодо цієї підозри Смирнову.
За даними слідства, посадовець із 2019 до 2021 року незаконно отримував готівку і вирішив “відмити” ці кошти, вклавши їх у будівництво приватних будинків площею понад 300 квадратних метрів у рекреаційній зоні в Одеській області. Щоб приховати походження грошей, підозрюваний передав майже 6,5 мільйона гривень бенефіціару компанії, яка володіла ділянкою на узбережжі.
Як відомо, у період з 2020 по 2022 роки чиновник отримав активи вартістю 17,1 мільйона гривень, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі 1,3 мільйона гривень. Щоб приховати наявність майна, чиновник оформив його на рідного брата і друга.
Нагадаємо, 5 травня Смирнова в суді взяли під варту. А вчора, 6 травня, за нього внесли заставу розміром у 18 мільйонів гривень.