Політолог Олександр Сушко
Фото: Олександр Сушко/Facebook

Політолог Олександр Сушко переконаний, що в Україні може розпочатися рух за грузинським сценарієм.

Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Читайте також: Рада підтримала законопроєкт №12414 з правками про НАБУ і САП, а також про БЕБ

“Очевидно, що ми зараз перебуваємо на важливій історичній розвилці, за якою вже сьогодні може початися рух за грузинським сценарієм. Тобто зі згортанням як засадничих “європейських” реформ, так і громадянських свобод. Нагадаю, що створення незалежних НАБУ і САП було однією з основоположних умов першого (основного) блоку Плану дій з візової лібералізації (2010-2017 рр.), за наслідками виконання якого українці отримали безвізовий режим з ЄС”, – наголосив він.

Сушко додав, що для Грузії безвізовий режим до ЄС буде припинений, скоріше за все, вже до кінця цього року, і головною причиною цього є “системний відкат реформ та демократичних принципів”. Сушко натякнув, що тепер це відбувається і з Україною. 

“Про це Тбілісі вже повідомили офіційним листом Верховної представниці ЄС із закордонних справ та безпекової політики. Біда в тому, що для України, за умов повномасштабної війни, на кону буде не тільки безвіз та євроінтеграція”, – зазначив політолог.

Нагадаємо, сьогодні вранці, 22 липня, НАБУ і САП виступили з офіційною заявою щодо законопроєкту про їхнє підпорядкування Офісу генпрокурора. Вони заявили, що ці правки “фактично знищують незалежність НАБУ і САП”. У заяві вказано, що законопроєкт передбачає, що:

  • генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
  • має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
  • може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
  • сам вирішує спори про підслідність;
  • самостійно підписує підозри топпосадовцям;
  • керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів – це вирішує тільки генпрокурор.

На сайті ВРУ вже з’явився текст законопроєкту з правками про НАБУ, САП і Офіс генпрокурора. Також там є правки щодо Бюро економічної безпеки. Зазначається, що законопроєкт вже відправили на підпис президенту.

Читайте також: У ЄС відреагували на ситуацію з НАБУ і САП та нагадали про “умови прозорості”

Ситуація навколо НАБУ і САП

Вранці 21 липня стало відомо, що СБУ та Офіс генпрокурора провели обшуки у працівників Національного антикорупційного бюро в межах операції з “нейтралізації російського впливу на НАБУ”.

Протягом дня з’явилися новини про те, що:

Згодом у НАБУ повідомили про близько 70 обшуків стосовно щонайменше 15 працівників НАБУ. Бюро наголосило, що слідчі дії проводяться без судових ухвал.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що СБУ без офіційного попередження, передбаченого чинним законодавством, прийшла до САП з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю. При цьому у відомстві акцентували, що перевірку організовано, коли керівництво НАБУ та САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні.

Читайте також: НАБУ готувало підозру Тімуру Міндічу — співвласнику “Студії “Квартал 95”, — “УП” про причини ситуації навколо Бюро

Подібні

Новий рівень взаємодії: ДПСУ та ООН хочуть об’єднати зусилля у боротьбі зі злочинністю

Також в ООН наголосили на відкритості до обміну досвідом та реалізації нових ініціатив

РФ кидає значно більше піхоти, ніж може знищити Україна, — Бровді дав невтішні прогнози

Нині ЗСУ роблять ставку на технологічні рішення – автоматизацію бойових процесів та використання дронів

У Трампа ще не визначилися, яку саме зброю нададуть Україні, але вже назвали ту, якої точно не буде, – Associated Press

Запити України щодо озброєння не мінялися від початку повномасштабного вторгнення РФ

Бійці ДПСУ показали, як виявили та знищили ворога поблизу Вовчанська

Військовослужбовці ДПСУ продовжують нищити ворога на півночі Харківщини