Уряд частково спростить процедури, пов’язані з виробництвом боєприпасів в Україні. Одна з ключових новацій – встановлення рівня прибутковості в розмірі до 25% від їх собівартості.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Для боєприпасів БпЛА не потрібен буде наказ про допуск до експлуатації, а також спроститься процедура включення до реєстру, необхідного для укладання держконтракту. Це стосується виробників стартових двигунів для безпілотних систем та ракет. Наприклад, прем’єр-міністр України навів кейс БпЛА, де встановлення аналогічної норми рентабельності пожвавило інтерес приватних інвесторів до виготовлення відповідної техніки, а виробництво дронів протягом року зросло у сто разів. Переконаний, що дерегуляцію дуже сміливо треба впроваджувати щодо усього спектру виробництва військової продукції”, – пояснив він.
Гетманцев наголосив, що на третьому році повномасштабної війни час позбутися страхів та забобон довоєнного часу про те, що послаблення контролю за виробництвом зброї та військової техніки призведе до масового потрапляння від виробників до рук різноманітних організованих злочинних угруповань. Адже під час повномасштабної війни джерелом набуття зброї та боєприпасів для ОЗУ, за його словами, як свідчить практика, точно не будуть державні та приватні підприємства ОПК – їх вдосталь залишається і залишатиметься покинутими у місцях бойових дій чи береться у якості трофейних, які проконтролювати на порядки складніше, ніж легальні офіційні виробництва.
“Тому треба дати максимум можливостей тим, хто готовий допомагати вирішувати проблему з боєприпасами усіх типів, порохом, вибухівкою, необхідними хімічними компонентами тощо. Ніхто не каже, що це має відбуватися повністю безконтрольно, але між поняттями “розумний контроль” і “непереборні перешкоди” є досить велика різниця…”, – зазначив він.
Нагадаємо, дві країни-партнерки висловили готовність фінансувати виробництво української зброї. Українську ініціативу “Зброярі” вже підтримали Данія та Канада.