Запущений в Україні 2 травня 2023 року Єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин, наразі містить 23 700 імен.
Як повідомляє DW, про це розповів уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.
“Це не означає, що всі ці люди зникли за особливих обставин, тому коли видаємо витяг, якщо є така заявка від рідних, то перевіряємо те, наскільки ця людина дійсно може перебувати в реєстрі. За особливих вона зникла чи не за особливих. Але майже 99%, усі, хто звертається, такі витяги отримують”, – сказав уповноважений.
Скількох людей знайшли
Впродовж року було знайдено понад 8 тисяч осіб, які раніше вважалися зниклими безвісти. Крім того, було створено 7 пошукових груп і тіла понад 1,5 тис. загиблих воїнів повернули додому.
“Зараз, коли ми деокуповуємо територію, ви знаєте, що по флангах Бахмута ми трохи просуваємося. Щодня потрібно забирати тіла наших загиблих хлопців. На жаль, таке є. При обороні цих рубежів вони загинули, але не було можливості їх евакуювати. Зараз це питання підняли на вищий рівень і ми хочемо якомога швидше забрати тіла тих, хто там загинув”, – пояснив Котенко.
Пошукові групи щоденно працюють у Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях.
Станом на квітень 2023 року в Україні налічували близько 7 тисяч зниклих безвісти військовослужбовців. Від початку повномасштабної війни і станом на кінець 2022 року зниклими безвісти загалом вважаються 15 тисяч українців, серед яких багато цивільних.
Обмін полонених і повернення тіл загиблих
Україна 25 травня повернула з російського полону 106 військових, які воювали на Бахмутському напрямку – 8 офіцерів та 98 солдатів і сержантів. Крім того, українській стороні передали три тіла: двоє іноземців і українка.
Читайте також: Буданов розповів наскільки реальним є обмін полоненими “всі на всіх”: у світі такого ще не було