Росію визнали винною у збитті Боїнга на донбасі
Фото: pexels/ucianasena

Рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), яке підтверджує роль Росії у збитті рейсу MH17 у липні 2014 року, наближає притягнення Москви до відповідальності.

Про це в коментарі “ЄП” сказала посол України в Канаді Юлія Ковалів. Вона ж є представницею при ICAO.

“Росія не уникне відповідальності за кожен свій злочин, а сьогоднішнє рішення Ради ІСАО у справі МН17 – це ще один важливий крок у притягнення РФ до відповідальності”, – наголосила дипломатка.

Вона нагадала, що у 2022 році Росія вперше за всю історію діяльності ІСАО не була обрана до складу Ради організації та внесена до списку держав, які становлять загрозу авіаційній безпеці.

“Цивільна авіація є болючою темою для росіян, і ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб такі порушники Чиказької конвенції, як Росія та Іран, понесли відповідальність”, – підкреслила Ковалів.

Пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули. 

Що передувало

12 травня 2025 року стало відомо, що Рада ІКАО підтвердила відповідальність Росії за збиття рейсу MH17 в липні 2014 року і порушення нею Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чиказької конвенції).

До того, у березні 2022 року, Рада ІСАО ухвалила рішення за спором, ініційованим Нідерландами та Австралією проти Російської Федерації щодо збиття цього літака.

Москва влітку 2024 року заявила про одностороннє припинення участі у спорі в Міжнародній організації цивільної авіації.

Читайте також: Справа про збитий над Донбасом літак МН17: Наказ про застосування “Бука” віддав особисто Путін

У липні 2024 року у Євросоюзі оприлюднили заяву з нагоди 10-ї річниці збиття російськими бойовиками на Донбасі малайзійського “Боїнга”. У ній йшлося, що докази, представлені Спільною слідчою групою під час розгляду справи в Окружному суді Нідерландів та передані до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) та Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), “чітко вказують на те, що зенітно-ракетний комплекс “Бук”, який був використаний для збиття рейсу MH17, поза всяким сумнівом, належав збройним силам РФ”.

Подібні

Макрон і Мерц сподіваються, що Трамп все ж підтримає додаткові санкції проти РФ, — Bloomberg

Лідери Франції та Німеччини переконані, що це станеться вже найближчими днями

Трамп відклав санкції проти РФ і достроково залишив саміт G7, де мала відбутися зустріч із Зеленським

“Я чекаю, щоб побачити, чи буде підписано угоду”, – заявив він щодо війни РФ в Україні

ТЦК мають мобілізувати усіх представників добровольчих формувань територіальних громад, — ЗМІ

Зазначається, що Генштаб розслідує неякісне виконання директиви, продовживши дедлайн

У США розпускають робочу групу, яка розробляла стратегії тиску на РФ, — Reuters

Раніше про існування такої робочої групи не повідомлялося