Українські виробники представили українські БпЛА для розвідки та коригування. Вони є першими аналогами найпоширенішого на фронті китайського дрона Mavic.

Про це пише видання “Укрінформ”.

“Представляємо унікальні українські вироби, які є аналогами китайських дронів Mavic та найпопулярнішими дронами-розвідниками ЗСУ. Це вироби від восьми українських розробників, виробництво яких в Україні дасть можливість забезпечити незалежність від закордонних постачань”, – розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.

За його словами, наразі стоїть завдання організувати повний замкнений цикл, здешевлення виробництва і постачання дронів у достатній кількості. Однак повністю локалізувати виробничу базу є складною задачею. Адже потрібно, щоб вироби були якомога дешевші, виробництво безбар’єрним і з можливістю постачати в тій кількості, яку замовляє Міноборони.

“Так чи інакше цивільні дрони під дією РЕБ не можуть до кінця виконувати свої функції. І якщо вони не можуть полетіти в певну зону, то все одно, яка камера стоїть на дроні. Найголовніше – долетіти до точки виконання завдань. У цьому сенсі наш дрон набагато переважає Mavic, бо його спеціально створено для того, щоб літати під сильною дією електромагнітних завад. А пілоту Mavic потрібно лише 15-20 хвилин, щоб опанувати наш дрон”, – зазначив представник однієї з компаній-виробників Антон.

Вітчизняні розробники переконані, що в України є всі можливості для виробництва власних дронів. Зокрема, представлений під час заходу один із вітчизняних дронів має загальний запас ходу понад 40 км, робочу висоту 350 м, 30-кратний оптичний зум, перебуває в повітрі близько години, протистоїть РЕБ-придушенням і є ретранслятором для іншої техніки. Однак ціна такого виробу залишається високою.

“Мотор можна привезти з Китаю за 70 доларів або 150 доларів виготовити в Україні. Корпус можна виготовити з карбону, а дешевше з пластика, але для цього треба зробити матрицю за 10-20 тисяч доларів і таких матриць треба 50. І це стосується всіх комплектуючих дрона… Ціна Mavic формується за рахунок того, що його виготовляють мільйонами. На великій кількості – низька ціна, на малій кількості й штучному виробництві – висока ціна. В Україні можна робити абсолютно все, але спочатку це буде дорожче, а зі збільшенням партій ставатиме дешевше”, – наголосили на заході.

У Мінстратегпромі обіцяють масштабувати виробництво дронів задля зменшення їхньої ціни, взаємодіючи з іншими силовими відомствами. Адже найголовніше, щоб вироби були якісні й постачалися в достатніх обсягах і в короткий термін. Також під час заходу українські дрони здійснили демонстраційні польоти та виконали учбові завдання в умовах полігону.

Нагадаємо, Rheinmetall в Україні закінчує будівництво другого заводу. Рютте заявив про збільшення виробництва боєприпасів. Всього концерн планує збудувати в Україні чотири своїх підприємства.

Подібні

Трамп поговорив з Путіним телефоном про Україну, але вони ні про що не домовилися

Відомо, що розмова тривала майже годину

The New York Post звернулася до Трампа: “Ми повинні переозброїти Україну”

Газета наголошує, що першопричиною війни рф проти України є існування самої України

У САП вивчають інформацію щодо компанії, яка внесла заставу за Чернишова

Перевіряти законність походження коштів

НАБУ провело обшуки в ексміністра оборони Резнікова, — ЗМІ

За словами джерел, у нього вилучили особистий телефон