Нафтогаз про найбільшу атаку РФ
Фото: Нафтогаз

З 1 січня в Україні в чотири рази зростуть послуги на транспортування газу для внутрішніх споживачів. Йдеться про подорожчання на 305% через відсутність транзиту.

Таке рішення ухвалила Національна комісія з регулювання енергетики.

“У 2024 році 85% доходу – це транспортування газу походженням з РФ. Тобто 15% – те, що залишається нам від внутрішніх замовників. Для повної компенсації не вистачає того підняття тарифу, але ми згодні й розуміємо, що економіка Україні потребує зважених рішень”, – зазначив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа.

За його словами, що Оператор ГТС вжив усіх заходів для зниження витрат: закриваються і консервуються компресорні станції, оптимізують кількість персоналу і видатки тощо. Згідно з рішенням НКРЕКП, тариф на транспортування природного газу збільшується зі 124,16 до 501,97 гривні за 1000 кубічний метр або майже на 305%. Це стане додатковим тягарем для промислових підприємств, попередили представники бізнесу, які взяли участь у засіданні.

“Для нашої галузі це збільшення щорічних витрат на 300 мільйогінів гривень. У поточних умовах, на фоні підвищення тарифів на електроенергію, ми просто не в змозі витримувати таке значне додаткове навантаження”, – додав голова Федерації металургів Сергій Біленький.

Водночас колишній директор Оператора ГТС Сергій Макогон вважає, що нульовий транзит газу не страшний для споживачів. На його думку, на кінцевій ціні для споживача це відобразиться не сильно.

Нагадаємо, у листопаді в Україні найбільше подорожчала електроенергія. Згідно з офіційною статистикою, вона зросла в ціні на 63,6%.

Подібні

Бронювання отримати складніше: Мінекономіки змінило критерії до статусу критичності підприємств

Вимоги майже до всіх галузей сталі жорсткішими

США більше не нейтральні: Макрон заявив про зміну позиції Вашингтона щодо війни в Україні

Під час саміту G7 у Франції європейським країнам вдалося досягти повного порозуміння з США

Білоруська опозиція попередила Україну про можливе втягування Лукашенка у війну

У 30-сторінковій доповіді навели вісім факторів

На Харківщині посадовці енергосектору привласнили понад 8 млн грн під час будівництва захисних споруд

Тепер їм загрожує до 12 років вʼязниці з конфіскацією майна