В Україні завдяки підтримці партнерів хочуть відкрити п’яти сучасних реабілітаційних центрів. Усі ці проєкти дозволять створити ефективну систему реабілітації військовослужбовців, яка б відповідала найкращим світовим стандартам.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова під час першого щорічного міжнародного Конгресу з військової медицини та ментального здоров’я.
Говорячи про плани розвитку реабілітаційної системи, вона нагадала про проєкт Recovery, завдяки якому буде збудований госпіталь, що відповідатиме всім стандартам. Наразі триває пілотний проєкт по реабілітації, де формуються підходи до раннього прогнозу. Тобто , чи буде людина повертатися у стрій по стану здоров’я, чи переходитиме в цивільне життя.
Посадовиця наголосила, що завданням міністерства є “забезпечення можливості простежити та зафіксувати весь шлях пораненого”. Це дозволить краще турбуватися про людину, адже на кожному етапі лікування фахівець зможе отримати інформацію щодо попередніх кроків надання допомоги.
Також це дозволить створити ефективну систему, яка дозволить краще розподіляти ресурси на державному рівні. Метод вирішення цього завдання – максимальна цифровізація всього процесу перебування пораненого в медичній системі.
“Західні партнери зазначають, що в Україні “дуже високий відсоток військовослужбовців сьогодні отримує якісні послуги реабілітації та повертається у стрій”. Реабілітація запроваджена як у цивільних, так і у військових закладах, починається вона одразу після початку лікування пораненого”, – розповіла вона.
Нагадаємо, Литва готова прийняти на лікування та реабілітацію понад тисячу українців. Зокрема у планах реалізація спільного медичного проєкту між країнами.