Україна не припинить атаки на НПЗ
Скриншот з відео

Україна виводить із ладу нафтопереробні заводи РФ. Внаслідок цього в найбільшій у світі нафтовій державі закінчується бензин.

Про це повідомляє Politico.

За даними уряду, ціни на дизельне пальне для російських споживачів злетіли до небес – тобто збільшившися майже на 10% тільки за останній тиждень. Вартість бензину також досягла шестимісячного максимуму – на понад 20% від початку року, оскільки поставки скорочуються, і дедалі більше підприємств змушені припиняти виробництво.

Минулої середи два сховища палива, які належать російському енергетичному гігантові “Роснефть”  були серйозно пошкоджені дронами. Цьогоріч аналогічним чином постраждали більше дюжини нафтопереробних заводів у дев’яти російських регіонах, причому офіційні особи в Києві заявили, що ця галузь є законною мішенню війни.

“Це як комар: якщо ви не можете його знайти та вбити, він продовжує повертатися ніч за ніччю, і ви будете стомлені. Це дуже хороший спосіб зняти напругу з лінії фронту”, – заявив колишній офіцер британської військової розвідки та фахівець із планування НАТО Філіп Інгрем.

У результаті Москва скоротила експорт пального до майже історичного мінімуму, відвантаживши минулого тижня понад 712 тисяч тонн дизельного пального і газойлю. Однак торік ці показники становили більш ніж 844 тисяч тонн.

“Для Москви це одночасно політична та військова проблема. Адже дешеве паливо має не тільки важливе значення для військових зусиль Росії, а і є ключовою частиною пропозиції російського диктатора Володимира Путіна суспільству щодо протиотрути від зарплат, які відстають, і слабкого рубля”, – йдеться у повідомленні.

У виданні переконані, що таке тенденція, судячи з усього, збережеться і в осяжному майбутньому. Виступаючи цього тижня перед місцевими ЗМІ, аналітик Фонду національної енергетичної безпеки Росії Ігор Юшков заявив, що ціни навряд чи знизяться найближчим часом – і країні, можливо, навіть доведеться імпортувати бензин із запасів, які зберігаються в сусідній Білорусії.

Торік Москва навіть була змушена запровадити заборону на експорт бензину і дизельного пального через дефіцит на внутрішньому ринку, де існують правила історично утримували ціни на низькому рівні, щоб заспокоїти автомобілістів та штучно стимулювати сільськогосподарський сектор. Однак, оскільки паливо на міжнародному рівні дорожчало, посередники наживалися створити чорний ринок. Кремль послабив заборону в листопаді, втім згодом був змушений знову її ввести через українські удари.

У той час як більшість західних країн припинили імпортувати очищене російське паливо, таке як бензин і дизельне пальне, Об’єднані Арабські Емірати разом із кількома країнами Південної Америки та Північної Африки продовжують купувати його, або користуючись низькими цінами, або реекспортуючи його. Тому тепер Москві доведеться обирати між максимізацією грошового потоку, що наповнює її військову скриню, або забезпеченням того, щоб її солдати та цивільні могли поповнити свою техніку.

“Однак спроби України перекрити потоки палива і засобів, які Кремль використовує для поширення смертей та руйнувань, викликали занепокоєння з боку США. Тим часом Росія активно атакує українську інфраструктуру, руйнуючи електромережу країни та занурюючи мільйони людей у темряву. Тому Київ пообіцяв зробити усе можливе, щоб підірвати здатність РФ вести війну, навіть попри попередження союзників”, – додали аналітики.

Нагадаємо, сьогодні, 1 травня, в РФ безпілотники атакували Рязанський нафтопереробний завод. Внаслідок цього здійнялася пожежа.

Читайте також: Україна продовжить свої атаки на території РФ, навіть попри несхвалення такої тактики США, – Business Insider

Подібні

Кремль побив власний рекорд витрат на війну в Україні: нині вона коштує РФ майже $20 мільйонів на годину

За один квартал на армію було витрачено майже три річні бюджети всієї системи вищої освіти РФ

Стало відомо, скільки людей залишаються у прифронтовому Покровську: до кінця тижня евакуюють дітей

У прифронтовому Покровську, що на Донеччині, залишаються 11 тисяч людей, серед яких…

Конгрес США запросив у розвідки аналіз ймовірних наслідків припинення допомоги Україні у війні з РФ

Також йдеться про оцінку ризиків у разі скасування дозволу на далекобійні удари по РФ американськими ракетами

Гнучкість та вискотехнологічність: Драпатий анонсував “фундаментальні зміни” у Сухопутних військах

Командувач Сухопутними військами ЗСУ Михайло Драпатий анонсував фундаментальні зміни у його відомстві і зробити військо…