Кос про атаку на Київ і відкриття клстера
Фото: dpravda.org

Україна та Європейський Союз провели завершальний раунд переговорів стосовно двостороннього безпекового документа, який планують підписати найближчим часом.

Про це 19 червня повідомили в Офісі президента України.

Повідомляється, що фінальний раунд переговорів щодо безпекового документа провели заступник голови ОП Ігор Жовква та заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарль Фріз.

“Переговорні команди України та ЄС завершили узгодження тексту безпекової угоди та домовилися про її підписання вже найближчим часом”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна підписала безпекову угоду з Японією: яку допомогу передбачає документ

Раніше повідомлялося, що проєкт двосторонньої безпекової угоди між Україною та Євросоюзом вже погодили посли ЄС. Її планують фіналізувати до кінця червня.

“В проєкті угоди ЄС обіцяє забезпечувати подальше постачання військової допомоги Україні, допомагати з підготовкою військових, розмінуванням, реформами в оборонному секторі, співпрацювати у протидії гібридним загрозам і кібератакам, допомагати з відбудовою”, – повідомляють в ОП. 

При цьому європейські посадовці раніше наголосили, що угода “не тотожна колективній обороні в межах НАТО”, а є зобов’язанням надати Україні зброю та іншу допомогу для зміцнення її власної безпеки і стримування будь-якого майбутнього вторгнення.

Читайте також: В Офісі президента пояснили переваги безпекової угоди з США: на нову агресію РФ союзники реагуватимуть зовсім по-іншому

Подібні

Армія РФ обстріляла саперів міжнародної організації на Херсонщині: загинули двоє людей

Водночас ще четверо осіб отримали поранення

ЗСУ поцілили в єдиний у Росії гелієвий завод в Оренбурзькій області: що відомо

Це за 1200 км від лінії фронту

Перший пішов: ССО підтвердили знищення залізничного мосту в окупованому Криму

Йдеться про міст поблизу населеного пункту Роздольне

Обмеження на продаж палива впровадили вже у 15 регіонах Росії: влада запевняє, що це “штучний дефіцит”

Криза торкнулась навіть “найнафтовішого” регіону – Ханти-Мансійського автономного округу