про перший кластер щодо вступу до ЄС
Фото: dpravda.org

Атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови, завили в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Про це повідомляє ЄП з посиланням на лист, який надійшов на ім’я заступниці керівника Офісу президента Ірини Мудрої.

“У листі від 22 липня керівниця Антикорупційного відділу ОЕСР та голова секретаріату WGB Джулія Фромгольц висловила “глибоку стурбованість щодо останніх подій”, що стосуються НАБУ та САП – зокрема, щодо прийняття законопроєкту № 12414″, – йдеться у повідомленні. 

Читайте також: Законопроєкт №12414: повний розбір документа про обмеження НАБУ, САП і БЕБ, який вже викликав вуличні протести

Там зокрема вказано, що цей закон “значно підриває” незалежність спеціалізованих антикорупційних органів України і Фромгольц прогнозує, що ці зміни законодавства робоча група OECP “може розцінити, як послаблення дотримання Україною своїх зобов’язань”.

Представниця організації заявила, що в майбутньому цей закон ставить під загрозу прагнення України приєднатися до ОЕСР і закликала Київ та президента ветувати цей законопроєкт. 

“У разі, якщо цей лист надійде до вас після підписання законопроєкту, ми закликаємо внести подальші законодавчі зміни для збереження незалежності спеціалізованих антикорупційних органів. Я наполегливо прошу розглянути це питання з максимальною серйозністю”, – йдеться у документі.

Голова секретаріату WGB попередила “про наслідки для України”, якщо Київ не вчинить дії для виправлення проблеми. 

“Якщо залишиться невирішеним – це не тільки поставить під загрозу перспективи приєднання України до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом, а і її зусилля щодо вступу до ОЕСР, але й підірве її авторитет серед міжнародних партнерів, зокрема тих, які розглядають можливість інвестування в оборонний сектор України та її довгострокову відбудову”, – підсумувала Фромгольц.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський все ж таки підписав законопроєкт №12414 про обмеження для НАБУ і САП, однак у своєму зверненні, 22 липня, ніяк це не прокоментував. 

Тим часом у фракції “Голос” повідомили, що їхня команда впродовж минулої ночі підготувала новий законопроєкт, який “скасує всі ганебні зміни №12414”.

Читайте також: Єврокомісарка Кос назвала ухвалення законопроєкту щодо НАБУ й САП “серйозним кроком назад”

Подібні

Алієв порадив Україні ніколи не миритися з російською окупацією

Він натякнув, що треба створити нові реалії, щоб противник мирився з ними

У Раді пропонують дозволити бронювати чоловіків, які не стоять на обліку в ТЦК або перебувають у розшуку

Йдеться про тимчасове бронювання на критично важливих підприємствах

Медведєв заявив, що РФ буде ще сильніше бомбити Київ через введення 18-го пакету санкцій ЄС

За його словами, “російська економіка, звичайно, вистоїть”

Мерц став тим, хто переконав Трампа стати на бік України, — глава МЗС Німеччини

“Канцлер налагодив розумні стосунки з президентом США”