МЗС України відреагували на передачу Угорщині з РФ полонених
ФОТО: Олег Ніколенко/ТСН

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на передачу РПЦ Угорщині 11 українських військовополонених. Передача відбулася без інформування української сторони.

Про це повідомив речник українського МЗС Олег Ніколенко.

Він підтвердив, що український уряд не був поінформований про відповідні перемовини між угорською та російською сторонами, а про передачу 11 військовополонених Україна дізналася із заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини.

Речник зауважив, що сьогодні до МЗС запросили тимчасового повіреного Угорщини для предметної розмови.

“Українська сторона передала звернення надати детальну інформацію про наших громадян та невідкладно забезпечити до них доступ для українського консула, аби ознайомитися із їхнім станом здоров’я та надати їм консульську допомогу. Під час зустрічі окремо наголосили на необхідності координації взаємодії із таких чутливих питань, як звільнення військовополонених”, – зазначив Ніколенко.

Разом із тим представник українського МЗС наголосив, що “звільнення українських військовополонених – це завжди гарна новина”.

Нагадаємо, що віцепрем’єр Жолт Шем’єн оголосив про передачу РФ Угорщині 11 українських військовополонених, які є етнічними угорцями.

Читайте також: Орбан вважає частину України “давньою угорською землею”

Подібні

Зеленський заявив, що визначати перемовника від Європи у діалозі з Кремлем буде Україна

Під час останнього саміту ЄС, Україні присвятили всю непублічну частину заходу

Рада ЄС дала старт офіційній підготовці до відкриття для України та Молдови кластерів з 2 по 6, – ЕП

Вже наступного тижня розпочнуть оцінку результатів скринінгу

У НАТО проаналізували результати роботи українського ППО у травні: знищено 90% дронів і всього 17% балістичних ракет

Причина – нестача боєприпасів для протиповітряної оборони

Трамп подякував Путіну і Сі за “невтручання” у його війну з Іраном

“Вони могли зробити все це значно складнішим для нас”