ООН збільшить допомогу на енергетику
Фото: Міненерго

Найближчими днями національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” виведе у ремонт ще один енергоблок. Це збільшить дефіцит генерації в енергосистемі, тому відключення електрики стануть більш тривалими.

Про це йдеться в офіційному повідомленні “Енергоатома”. 

“Найближчими днями “Енергоатом” виведе у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Враховуючи це, а також зростання споживання електроенергії у липні, дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитись. Але, з іншого боку, саме такий графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії”, – йдеться у повідомленні.

Чому ремонти проводять влітку

У заяві вказано, що безпечна та ефективна експлуатація ядерних реакторів вітчизняних АЕС потребує щорічного проведення планово-попереджувальних ремонтів, які включать перевантаження ядерного палива та обовʼязкові регламентні роботи. Такі ремонти, зазвичай, проводять в теплу пору року, щоб максимально використати потужність атомної генерації під час осінньо-зимового періоду.

“Цього року ремонти проводять на восьми енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. На Запорізькій АЕС планово-попереджувальні ремонти з моменту її окупації не проводять”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Взимку українці можуть проводити до 20 години на день без електрики та опалення, — ВВС

Повідомляють, що наразі “Енергоатом” вже завершив ремонти трьох енергоблоків потужністю 2420 МВт.

“Завдяки цілодобовій, висококласній та ефективній роботі атомників загальна тривалість ремонтів вже зменшена на 22,3 доби від запланованого. В результаті АЕС виробили додаткових 171, 84 млн кВт електроенергії та підтримали енергосистему, скоротивши тривалість відключень у червні”, – повідомили у компанії.

У заяві наголошують, що ремонтні роботи виконуються за графіком, який погоджений “Укренерго”: він складений оптимально та враховує всю складність ситуації з енергопостачанням.

Нагадаємо,нещодавно видання Financial Time опублікувало статтю, у якій зазначалося, що якщо не буде вжито жодних заходів, то у січні, ймовірно, населення України матиме лише від двох до чотирьох годин електроенергії на день. Тому ця зима буде значно важчою, аніж 2023 року.

Подібні

Трамп відмовився звинувачувати Путіна у війні, але розгляне передачу ракетних ліцензій Києву

Він пояснив свою позицію небажанням зашкодити майбутньому переговорному процесу

Травень став найсмертоноснішим для мирних жителів України з 2022 року, – доповідь ООН щодо війни

Щонайменше 274 цивільних українців стали жертвами повітряних атак РФ

Лідери ЄС продовжать санкції проти РФ на рік – вперше від початку повномасштабного вторгення в Україну

До того дію обмежень обговорювали кожні шість місяців

Німеччина розгорне у Литві бригаду з 5 тисяч військових біля кордону з Білоруссю

Наразі в Литві вже перебувають близько 1800 військових із ФРН