опитування щодо довіри до Кабміну
Засідання Кабміну. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Уряд України 14 жовтня затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2022 рік. Цього затвердження дуже чекали, адже протягом року не виплачувалися заборгованості пенсіонерам-преселенцям.

Про затвердження бюджету ПФУ повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Він зазначив, що загальну суму дохідної частини бюджету ПФУ визначено в сумі 594,4 млрд гривень, з них власні доходи — в обсязі 386,5 млрд грн. Загальний обсяг видаткової частини визначено в сумі 594,4 млрд грн.

Бюджет пенсійного фонду на 2022 рік: що відомо.

Ще у вересні 2021 року Міністерство фінансів повідомляло, що бюджет Пенсійного фонду України (ПФУ) у 2022 році планується в розмірі 531,2 млрд грн, у т.ч. підтримки з держбюджету – 200,6 млрд грн. Проте бюджет так і не було затверджено.

Департамент моніторингу рівних прав і свобод Уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомляв, що, наприклад, на Черкащині у зв’язку з незатвердженням бюджету Пенсійного фонду України на 2022 рік не реалізується право пенсіонерів на отримання заборгованості з пенсійного забезпечення. Зокрема це стосувалося внутрішньо переміщених осіб та осіб, які відмовилися від довідки про взяття на облік і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території.

Що буде з пенсіями у 2023 році.

Згідно з проєктом держбюджету, бюджет Пенсійного фонду України на 2023 рік передбачений у сумі 590,1 млрд грн, з них 232,9 млрд грн – кошти держбюджету.

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович запевнила, що розмір пенсій у 2023 році не зменшиться. Вона каже, що він може навіть збільшитися коштом підвищення прожиткового мінімуму. Жолнович повідомила, що це зростання пенсій коштуватиме пенсійній системі 50 млрд гривень.

Раніше Жолнович повідомляла, що впровадження накопичувальної пенсії в Україні відтерміновується до післявоєнних часів. За її словами, держава повинна гарантувати збереження коштів людей, в умовах війни це зробити складно.

Жолнович додала, що повноцінний запуск нової пенсійної системи триватиме близько двох років.

Зараз в Україні працює лише солідарна пенсійна система, коли всі офіційно працевлаштовані сплачують єдиний соціальний внесок, коштом якого і наповнюється Пенсійний фонд. І вже з Пенсійного фонду виплачуються пенсії всім пенсіонерам.

Законопроєкт 7649 про реформу солідарної пенсійної системи пройшов перше читання у Верховній Раді України.Якщо його ухвалять, українці зможуть добровільно відраховувати сплачувати Єдиний соціальний внесок для свого страхового стажу у Пенсійний фонд із 16-річного віку.

Подібні

У Мінфіні сказали, скільки коштів та зброї має Україна, щоб воювати: на скільки цього вистачить без підтримки партнерів

“Я думаю, що у нас достатньо коштів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір “

Сметанін запевнив, що майже половину партії бракованих мін завод-виробник замінить власним коштом

Також відкрито два кримінальних провадження

Шмигаль підтвердив, що для реалізації принципу “воюй або працюй” необхідна зарплата у 20 тис. грн

“Або компанія працює і наповнює бюджет, або вживає певних заходів”

Гетманцев анонсував легалізацію криптовалюти в Україні на початку 2025 року: що відомо

Оподаткування криптовалюти відбуватиметься за принципом цінних паперів