Чехія про формулу миру
Фото: ua.depositphotos.com

Чеський уряд запускає проєкт допомоги у добровільному поверненні українських біженців додому. Ініціатива почне діяти з червня, однак вона не повʼязана із мобілізацією.

Про це повідомили у Міністерства внутрішніх справ Чехії.

Наразі затвердили параметри пілотної програми. Вона призначена для людей, які проживають у Чехії через війну в Україні й стосуватиметься як тих, хто має тимчасовий чи міжнародний захист,

“Ми хочемо запропонувати допомогу тим, хто за станом здоров’я чи сімейними обставинами хоче повернутися додому. Ця допомога полягатиме переважно у придбанні квитків і в деяких особливо серйозних випадках у наданні швидкої допомоги”, – повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

За його словами, програма повернення не має жодного стосунку до військової служби українців. Пілотний проєкт програма діятиме з червня по листопад цього року і планує охопити 430 людей. Відтак, 400 українців зможуть отримати квитки на автобус від місця проживання у Чехії до найближчого місця перебування в Україні, а ще 30 біженцям можуть надати індивідуальний медичний транспорт для повернення з Чехії.

Зазначається, що подати заявку на таку допомогу можна буде лише один раз. Однак якщо людина захоче повернутися до Чехії протягом наступних 12 місяців і подати заяву на дозвіл на проживання, їй доведеться сплатити половину витрат. Загалом на цей пілотний проєкт виділили 5 595 000 чеських крон (приблизно 227 тисяч євро).

Нагадаємо, Чехія хоче посилити обмін інформацією про українських біженців. Адже активно зростає кількість запитів на тимчасовий захист від людей з безпечних регіонів України.

Подібні

Шмигаль підтвердив, що для реалізації принципу “воюй або працюй” необхідна зарплата у 20 тис. грн

“Або компанія працює і наповнює бюджет, або вживає певних заходів”

У Міноборони заявили про намір звільнити начальника академії імені Сагайдачного

Причиною стали скарги курсантів на побиття

В Україну повернули сина військовослужбовиці, який три роки перебував на окупованій Луганщині

Україні вдалося повернути додому сина захисниці, який три роки перебував в окупації…

До польських фермерів доєдналися виробники цементу: вимагають припинення доступу українського продукту на ринок Польщі

З 2019 по 2023 рік постачання українського цементу до Польщі зросли на понад 1500%