петиція Білоуса про витрату коштів на дрони та пікапи
Фото: Марія Берлінська/Facebook

Уряд ухвалив постанову, яка прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт, і створить умови для стрімкого розвитку цього напрямку..

Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Він назвав цю постанову історичною і стартом масовому виробництву дронів в Україні.

Михайло Федоров
Фото: Михайло Федоров/Telegram

“Ухвалено дійсно історичну постанову для перемоги. Сьогоднішнє рішення дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватися, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями. Замість витрачання місяців на непотрібну паперову та бюрократичну роботу — пришвидшений допуск БПЛА до експлуатації, їх закупка та постачання на фронт.”, – додав Федоров.

Він зазначив, що постанова “фундаментально змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави”. “Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Така регуляція стримувала розвиток українських виробників, стимулювала їх до переїзду за кордон чи маніпуляцій з документами. Це треба було змінити. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, масштабування та підвищення рівня локалізації комплектуючих, держава підняла частку прибутку до 25%”, – заявив Федоров.

Дрони для ЗСУ: чому є проблема

Українська військова та громадська діячка, волонтерка, засновниця “Центру підтримки аеророзвідки” Марія Берлінська, яка підняла тему постачання дронів для ЗСУ неодноразово заявляла, що саме вони є ключовим інструментом для розвідки і бомбардування позицій окупантів.

“Я роками повторювала, що це є ключем до перемоги всім міністрам оборони, депутатам з комітету по обороні, топчиновникам. Це не було почуто. Ніхто не поніс відповідальності, як і ніхто з них не пішов в окопи під Бахмут. Але найгірше, що вже на другому році повномасштабної ця галузь і досі не пріорітетна”, – заявляла вона.

Фото: Марія Берлінська/Facebook

“Єдиний спосіб перемогти росіян – десятки тисяч розвідувальних і ударних дронів, щомісяця. На відстані в 10-50-250 кілометрів від першої лінії фронту ударні дрони масово врізаються в склади, командні пункти, техніку, живу силу противника. Вогняний вал ворога вибивається на підступах, просто не доходить до наших людей в окопах”, – наголошувала Берлінська.

Вона назвала три кроки, які може зробити держава:

1. Невідкладно і повністю дерегулювати галузь: зняти безкінечні митні перевірки, обмеження на прибуток (чому українські виробники тікають в інші країни), зняти будь які проблеми з імпортом, комплектуючі мають йти суцільним потоком, зняти податкове навантаження, ще більше спростити процедури початку підконтрольної експлуатації та держконтрактів.

2. Створити програму державної підтримки: швидкі гранти для виробників під зобовязання поставок на фронт, менторство, інкубація, допомогати залучати інвестиційні кошти.

3. Поставити питання розвитку найвищим державним пріорітетом. І не заважати.

Подібні

Трамп заявив, що Європа “просила” його зателефонувати Путіну

За його словами, для досягнення миру РФ повинна відмовитися від планів окупувати усю територію України

Трамп заявив, що настав час ухвалювати важливі рішення щодо війни в Україні

І йому це не подобається

У Львові глави МЗС країн Європи зробили перший крок для створення “спецтрибуналу для Путіна”

Європейські посадовці закликали й інші держави та міжнародні організації приєднатися до створення спецтрибуналу

Понад 40% українців готові голосувати за Зеленського на виборах у президенти, але лише у першому турі – опитування

Понад 70% українців готові голосувати на президентських виборах цьогоріч