сервісні послуги за кордоном
Фото: Visit Ukraine

Відсьогодні, 23 квітня, всі українські консульства припиняють надання послуг  чоловікам призовного віку. Тепер можливо буде лише оформити документи для повернення в Україну.

Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який є у розпорядженні видання ZN.UA. 

Українські консульства припиняють надання послуг чоловікам призовного віку
Фото: ZN.UA

Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для чоловіків призовного віку. Заборона діятиме до отримання розʼяснень положень закону щодо посилення мобілізації.

“З урахуванням пунктів 6 та 16 частини 1 статті 8 закону України “Про правовий режим воєнного стану”, у зв’язку з тривалою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України та з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки і наявності військово-облікових документів, доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років”, – йдеться у листі за підписом Сибіги. 

Зазначається, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну. Розпорядження МЗС діє “до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень” закону щодо посилення мобілізації, який був оприлюднений 17 квітня і набуде чинності у травні.

Пункти 6 та 16 статті 8 закону України “Про правовий режим воєнного стану”, на які посилається МЗС, передбачають:

6) встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів;

16) забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України, а також обмежувати проходження альтернативної (невійськової) служби.

Нагадаємо, у Раді проголосували за посилення покарання при ухиленні від мобілізації. Стосовно порушників накладатимуть штрафи.

Подібні

Клименко про мобілізацію поліціянтів: Безпека, яка нині є, сама себе не забезпечить

За його словами, кожної доби на службу заступає 6,5 тис. поліцейських

Макрон починає консультації з Польщею щодо потенційної миротворчої місії в Україні, – ЗМІ

Для такого миротворчого проєкту потрібні були б сили 5 бригад (близько 40 тисяч осіб). Однією з них може командувати Польща

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн

Кремль побив власний рекорд витрат на війну в Україні: нині вона коштує РФ майже $20 мільйонів на годину

За один квартал на армію було витрачено майже три річні бюджети всієї системи вищої освіти РФ