Україна повернула з Угорщини трьох військовополонених
Фото: Олег Ніколенко/Facebook

До України 20 червня вдалося повернути трьох військовополонених з 11, яких Росія передала Угорщині.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

“Посольству України в Будапешті вдалося вивезти з Угорщини трьох українських військовополонених. Вони вже перебувають на українській території, їм надається всіляка підтримка”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що українські дипломати разом із Координаційним штабом з питань поводження із військовополоненими та іншими причетними органами України “продовжують вживати активних заходів, аби повернути додому решту вивезених із Росії в Угорщину українських захисників”.

Читайте також: В ГУР прокоментували утримання військовополонених в Угорщині: дуже дивний випадок

Нагадаємо, що днями віцепрем’єр Жолт Шем’єн оголосив про передачу РФ Угорщині 11 українських військовополонених, які є етнічними угорцями.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на це і заявили, що український уряд не був поінформований про відповідні перемовини між угорською та російською сторонами, а про передачу полонених Україна дізналася із заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини.

При цьому в уряді Угорщини заявили, що не мають жодного відношення до звільнення українських військовополонених. Ця акція викликала “серйозне обурення в уряді”, оскільки “може ще більше погіршити й без того дуже погані відносини Києва й Будапешта”.

Читайте також: Українським військовополоненим в Угорщині не дозволяють контактувати з посольством України

Подібні

СБС взяли під вогневий контроль Донецький аеропорт

Оператори дронів нищать пускові установки та розрахунки на злітній смузі

Стало відомо, скільки населених пунктів на Донеччині окуповані РФ

Лише в одній Костянтинівський громаді перебувають 1760 осіб

В Україні створили конструкторське бюро для серійного виробництва власних КАБів

Її розробка тривала 17 місяців у межах оборонного хабу Brave1

НАБУ викрило оборудку з коштами “Енергоатому”: на будівництві Ташлицької ГАЕС вкрали майже 170 млн грн

Закупівлі здійснили через підконтрольну іноземну фірму