Кабінет міністрів планує розпочати переговори про нову програму кредитування з МВФ вже під час серпневої місії фонду в Києві, адже нині Україні не вистачає 38 мільярдів доларів.
Про це заявила нова прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко в інтерв’ю Bloomberg.
За її словами, поточна програма співпраці України з МВФ передбачає загальне фінансування на 16 мільярдів доларів і діє до 2027 року. Значна частина коштів за програмою вже отримана, але потреби бюджету тільки зростають.
Свириденко зазначила, що нині міжнародні донори покрили лише 50% із 75 мільярдів доларів фінансування, необхідного для держбюджету протягом наступних двох років. І якщо базовий сценарій передбачає, що війна триватиме і наступного року, то цілком ймовірно, що Україні потрібна буде нова програма МВФ.
Таким чином в серпні, протягом планової місії МВФ щодо оцінки макроекономічного становища України та прогресу реалізації реформ, має відбутися перший раунд переговорів. Також заплановані переговори з міністром фінансів США Скоттом Бессентом щодо додаткової допомоги та співпраці з виробництва БпЛА, закупівлі систем ППО Patriot та імплементації угоди з Вашингтоном щодо доступу до українських критично важливих копалин.
Раніше виконавча рада Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу в рамках Механізму розширеного фінансування для України. Завдяки цьому 1 липня черговий девʼятий транш за програмою EFF в розмірі близько 500 мільйонів доларів вже надійшов до державного бюджету.
Як відомо, 31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила чотирирічну програму Механізму розширеного фінансування для України з фінансуванням в розмірі близько 15,6 мільярда доларів. У жовтні 2024 року МВФ переглянув графік затвердження наступних траншів для України на 2025 рік, що збільшити фінансування у 2025 році із 1,8 мільярда доларів до 2,7 мільярда доларів.
Як МВФ допомагає Україні
Міжнародний валютний фонд надає Україні значну підтримку, особливо в умовах повномасштабної війни. Ця підтримка включає:
- Фінансову допомогу через програми кредитування;
- Умови та реформи;
- Експертна та консультативна підтримка;
- Зміцнення довіри міжнародних партнерів;
- Оцінка макроекономічних ризиків.
Нагадаємо, нещодавно в МВФ затвердили виділення Україні 500 мільйонів доларів. Загальний обсяг отриманого за програмою фінансування сягне 10,6 мільярда доларів.
Читайте також: У Раді зареєстрували законопроєкт про оцінку майна, щоб виконати зобов’язання перед МВФ