Україна атакувала нафтопровід "Дружба новими безпілотниками"
Скриншот з відео

Сили безпілотних систем ЗСУ атакували насосну станцію нафтопроводу “Дружба” поблизу російсько-білоруського кордону в Брянській області. Припускають, що там Україна могла застосувати свій новий безпілотник Aeroprakt.

Про це пише Forbes.

У ніч проти 30 січня, Брянську область РФ атакували БпЛА. Їхньою ціллю була розподільча станція нафтопроводу “Дружба” поблизу міста Новозибков.

“Нафтоперекачувальна станція “Новозибков” є частиною магістрального нафтопроводу “Дружба”, який забезпечує транспортування нафти з Росії до країн Європи. Ділянка у Брянській області – останній пункт прокачування перед кордоном з Україною”. – пише видання.

“Дружба” відіграє ключову роль у забезпеченні поставок нафти на білоруські НПЗ і транзиту в Європу. Через станцію проходить понад 33 мільйони тонн нафти на рік.

“Внаслідок удару спалахнула пожежа, яку зафіксували супутники NASA”, – йдеться у матеріалі.

Зазначають, що протягом останніх двох років українські сили регулярно атакували російські нафтові об’єкти, використовуючи безпілотники-камікадзе, які вибухали при зіткненні з ціллю. Однак наразі Україна вже застосовує модифіковані цивільні спортивні літаки для виконання бойових місій.

“Наприклад, Aeroprakt A-22 може нести 100-кілограмову бомбу. Досі ці дрони використовувалися в атаках як ударні апарати, але ситуація змінюється. Здатність скидати бомби дає безпілотникам суттєву перевагу. Наприклад, якщо A-22, завантажений вибухівкою, може подолати лише 640 км у зворотному напрямку, то при виконанні місії в один кінець його дальність зростає до 1300 км. Саме такі відстані охоплюють українські атаки на нафтові об’єкти Росії”, – пише видання.

Ціль у Брянській області перебувають всього за 40 км від кордону з Україною, тому витривалість безпілотників не була ключовим фактором. Дрони могли скинути бомби та повернутися на базу.

Читайте також: Наслідки атак українських дронів: російські НПЗ знизили переробку сировини до 12-річного мінімуму

“Втім, складність дистанційної посадки залишається великою проблемою. Ймовірно, оператори вирішили не ризикувати й застосували тактику подвійного удару: спершу скинули бомби, а потім направили безпілотники на повторний проліт для удару об’єктом”, – пише видання.

У матеріалі наголошують, що якщо українські військові зможуть налагодити безпечне повернення дронів після виконання місії, ці апарати стануть багаторазовою зброєю, що дозволить використовувати їх для атаки кількох цілей. А це значно підвищить ефективність ударів по російській нафтовій інфраструктурі.

Нагадаємо, що у ніч проти 31 січня Сили оборони України уразили Волгоградський нафтопереробний завод, який є одним із найбільших у Росії.

Подібні

Україна долучилася до Обʼєднаної конференції офіцерів резерву країн НАТО, — ЗМІ

Україна стала членом Обʼєднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО (СІОR). За це…

Рахманін про скандал навколо Агенції оборонних закупівель: це провал Міноборони

“Якби Сили оборони воювали тільки тим, що поставило АЗ, то фронт був би за Збручем”

У Раді заявили про початок консультацій з Європою щодо можливого заміщення допомоги від США

У комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики заявили…

У Литві заявили про готовність розглянути відправку до України своїх миротворців

“Ми також повинні взяти на себе відповідальність за стабільність у Європі”