На тлі скорочення поставок зброї від США, Україна змінює тактику і планує просити у Вашингтона дозволу для Європи купувати зброю для України.
Про це пише Politico.
“Гроші будуть зараховуватися в нову суму витрат НАТО на оборону, але поки що немає ніяких твердих зобов’язань. Ці поставки повинні будуть здійснюватися зі схвалення уряду США, і це питання поки обговорюється”, – пише видання.
Однією з важливих проблем називають обмеження, які США зазвичай накладають на союзників, що використовують американську зброю.
“У часи адміністрації Байдена британські ракети Storm Shadow не відправлялися до Києва, оскільки в них містилися американські деталі. Частина переговорів буде присвячена цим дозволам. Однак поки не зрозуміло, чи задовольнять Сполучені Штати такі запити”, – сказав виданню український чиновник.
У публікації зазначають, що під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом “ідея відправки більшої кількості оборонної зброї до Києва була сприйнята позитивно”.
Графік надходження допомоги
Видання повідомляє, що до цього тижня допомога від США надходила в Україну через Польщу і мала тривати ще кілька місяців – залежно від розміру кожного пакета.
“Заплановані пакети були схожі за складом на раніше відправлені, включно з артилерійськими снарядами, стрілецькою зброєю і ракетами протиповітряної оборони, але несподіване скасування поставок зброї Пентагоном створило деяку невизначеність”, – пише видання.
Зазначають, що проблема головним чином у тому, що деякі види зброї, які мають для України критично важливе значення, не виробляються у демократичному світі ніким, окрім США.
“Ми разом із нашими європейськими партнерами готові їх придбати”, – зазначив співрозмовник видання.
Читайте також: Призупинення допомоги США для України ошелешило європейських чиновників, — Bloomberg
Нагадаємо, що речниця Держдепу США Теммі Брюс заявила, що США не призупинили постачання всієї зброї Україні, а ухвалене напередодні у Пентагоні рішення – “лише одна ситуація”.
У Міноборони США (Пентагон) заявили, що наразі “надають президенту США Дональду Трампу рекомендації” у питанні військової допомоги Україні.