Україна стала членом МКС
Фото: сайт МКС

З 1 січня 2025 року Україна офіційно отримала статус повноправного учасника Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Про це пише Укрінформ.

Міжнародний кримінальний суд – це постійний міжнародний суд, що займається розслідуванням, кримінальним переслідуванням та притягненням до відповідальності осіб, звинувачених у скоєнні загальновизнаних міжнародних злочинів.

Україна отримала можливість брати участь в Асамблеї держав-учасниць МКС, виносити питання на її розгляд, голосувати за розподіл бюджету МКС, брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб, зокрема прокурора МКС, впливати на пріоритети МКС та розробку змін до Римського статуту.

Це посилить роль України на міжнародній арені та надасть можливість покращити систему міжнародного правосуддя.

“Україна офіційно стає 125-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду 1 січня 2025 року. Це означає, що тепер вона є повноправною державою-учасницею цього міжнародного договору та має всі права й обов’язки, закріплені за державами-учасницями. Найважливішим серед них є право голосувати при затвердженні бюджету, ухваленні змін, поправок до Римського статуту, при виборі суддів, майбутнього прокурора та його заступників, що певною мірою допомагає формувати майбутнє міжнародного кримінального права”, – прокоментував подію речник МКС Фаді ель-Абдалла.

Читайте також: Україна повноцінно долучилася до Міжнародного кримінального суду: Рада ратифікувала Римський статут

У грудні 2026 року Асамблея держав-учасниць обиратиме нових суддів. Україна також зможе висувати свого кандидата і голосувати за інших. 

“Цілком можливо, щоб Україна як держава-учасниця висувала кандидатів. Далі це залежатиме від голосування Асамблеї. Для суддів МКС існують певні вимоги щодо досвіду, зокрема в міжнародному або у кримінальному праві. Необхідно бути кваліфікованим і для найвищих суддівських посад у рідній країні. Також кожні три роки відбуваються вибори шести суддів МКС. Тож ми, звичайно, сподіваємося, що Україна братиме участь у всіх можливих варіантах співпраці та підтримки Міжнародного кримінального суду, включно з висуванням кандидатів на посади суддів, а також сприятиме збільшенню кількості українських колег в МКС”, – прокоментував речник МКС.

Читайте також: МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Нагадаємо, у березні 2023 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан видав ордер на арешт Володимира Путіна у справі про вивезення українських дітей. Також це стосується уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової.

Також у  Європарламенті закликали Міжнародний суд видати ордер на арешт Лукашенка. Білорусь несе відповідальність за шкоду, заподіяну Україні у зв’язку з війною, та злочини, скоєні в Україні.

Подібні

У Кривому Розі завершили рятувальні роботи після російської атаки: кількість постраждалих збільшилася

У Кривому Розі завершили аварійно-рятувальні роботи після сьогоднішньої російської атаки. Наразі відомо…

Білозір розповіла про сім проблем в освіті України: “Це частина важливих питань, на які ні суспільство, ні парламент не має відповіді від уряду та МОН”

З цими питаннями до неї звертаються громадяни, профспілки та асоціації

Чехія передала українським прикордонникам самохідну артустановку DITA: що це за зброя

Це сучасне озброєння з високими показниками скорострільності

“У Трампа немає причин скасовувати санкції, поки Путін не припинить війну”, — ексспецпосланник США Волкер

Колишній спецпосланник США в Україні Курт Волкер переконаний, що обраний президент Сполучених…