Україна не припинить атаки на НПЗ
Скриншот з відео

Україна продовжила удари по російських нафтопереробних заводах після схвалення допомоги США, не зважаючи на те, що Вашингтон просив цього не робити.

Про це пише Business Insider.

“Україна вирішила завдати удару по російській енергетичній інфраструктурі у відповідь на послаблення впливу західних санкцій, а також затримку в наданні західної допомоги. Поки США вагалися з наданням допомоги, Київ мав вагомий аргумент, щоб вести війну так, як йому заманеться. Але тепер, коли законопроєкт про допомогу ухвалено, у США з’явилося трохи більше політичних важелів впливу”, – вважає науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин BI Рафаель Лосс.

Виклик союзнику

У матеріалі зазначають, що Україна “ризикує відштовхнути свого найпотужнішого союзника”, пішовши проти США після схвалення допомоги. Водночас численні аналітики наголошують, що сам по собі пакет допомоги не допоможе виграти війну і Україні “потрібні способи послабити Росію”, а це має на увазі ті самі удари по енергетичній інфраструктурі агресора.

“Атаки України відбуваються за сотні миль в тилу ворога, далеко від території, яку вона намагається захистити. Частково занепокоєння США ґрунтується на тому, що енергетична інфраструктура є цивільною, а не військовою ціллю. Міністр оборони Ллойд Остін раніше заявляв, що США воліли б, щоб Україна завдавала ударів по російських аеродромах. Але є також питання, наскільки ефективні ці атаки з військової точки зору”, – пише видання.

Читайте також: Між Києвом і Вашингтоном зростає напруження через атаки на російські НПЗ: The Washington Post назвали причину

Дослідник Карнегі Сергій Вакуленко заявив, що навіть якщо Україна знищить всі нафтогазові об’єкти в межах досяжності, Росія, ймовірно, все одно матиме достатньо нафти для власних потреб. Але постійний тиск на російський нафтовий сектор “матиме значний вплив на здатність вести війну”.

“В довгостроковій перспективі зниження видобутку нафти обмежить доступ Росії до експортних надходжень – життєво важливої іноземної валюти, яку РФ використовує для закупівлі матеріалів, необхідних для створення новітніх озброєнь”, – зазначають у матеріалі.

Крім того, у матеріалі згадують “політичний вплив” таких атак.

“Однією з причин, чому росіяни підтримують війну, є відчуття того, що це далекий конфлікт. Але атаки, що надходять на їхню територію, дають відчуття, що війна вже близько”, – йдеться у матеріалі.

Ніяких ознак паузи

Видання пише, що на думку експертів “є всі ознаки того, що подібні атаки зростатимуть навіть після надходження військової допомоги”.

“Оскільки санкції проти Росії все ще не діють, “нагальність ситуації” означає, що Україна має рацію, намагаючись завдати шкоди російській економіці іншими способами. За словами експерта, не зважаючи на занепокоєння адміністрації Байдена, немає жодних підстав вважати, що США приховували розвідувальні дані або іншим чином намагалися запобігти атакам”, – йдеться у матеріалі.

Раніше повідомлялося, що США закликали Україну припинити обстріли російської енергетичної інфраструктури. У Вашингтоні переконані, що такі дії можуть призвести до зростання світових цін на нафту, а також бензину у Сполучених Штатах Америки, що може зашкодити переобранню президента Джо Байдена.

Водночас конгресмен США Остін Скотт назвав логічними дії ЗСУ зі знищення російських НПЗ. Адже нафтопереробна інфраструктура в Росії належить Кремлю.

Читайте також: Екскомандувач ЗС США Годжес порадив Україні “ігнорувати заклики про припинення атак” на російські НПЗ

Подібні

Зеленський зателефонує Байдену, щоб обговорити запрошення до НАТО

Президент України Володимир Зеленський планує зателефонувати президенту США Джозефу Байдену. Він хоче…

Шмигаль анонсував виплати для 18-річних українців на придбання книг

Українці, яким цьогоріч виповнилося 18 років, зможуть отримати спеціальну картку на 908…

Українські можновладці назвали термін, який потрібен для організації виборів в Україні

“Якщо довго немає змін, система закривається як пароварка і починає нищити сама себе”

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової