парламент чекає доповіді Шмигаля по угоді
Фото: ВР/Facebook

Верховна Рада України 21 серпня підтримала ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Таким чином Україна долучається до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Про це повідомив народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Він зазначив, що перед голосуванням народним депутатам передали листи підтримки від Генштабу та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова.

Як це було

У четвер, 15 серпня, президенту України Володимир Зеленський вніс до Верховної ради пакет законопроєктів про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Україна підписала Римський статут ще у 2000 році, але за весь цей час так і не ратифікувала його – навіть попри те, що у 2015 році необхідність ратифікації визнали рішенням Ради нацбезпеки та оборони. Однією з причин називали побоювання, що МКС може притягати до відповідальності громадян України.

В ОП повідомили, що Україна ратифікує Римський статут з окремою заявою, згідно з якою протягом семи років після набуття чинності ратифікаційним законом “Україна не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту”.

Україна планує долучитися до оновленої версії статуту МКС, що включає також статтю 8bis, яка з’явилась у результаті так званих Кампальських поправок 2010 року і передбачає відповідальність за злочин агресії. Однак, ратифікація не має зворотної сили, а відповідальність не поширюється на країни, які не ратифікували Кампальських поправок. Зокрема й Росія, що не є членом МКС.

Читайте також: МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Через це для притягнення керівництва РФ до відповідальності за агресію 2022 року Україна, очевидно, продовжить працювати над створенням спецтрибуналу.

Нагадаємо, у березні прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан видав ордер на арешт Володимира Путіна у справі про вивезення українських дітей. Також це стосується уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової.

Також у  Європарламенті закликали Міжнародний суд видати ордер на арешт Лукашенка. Білорусь несе відповідальність за шкоду, заподіяну Україні у зв’язку з війною, та злочини, скоєні в Україні.

Подібні

Трамп заявив, що не вірить результатам опитування щодо низького рівня підтримки його адміністрації у громадян США

“Ми чудово справляємося, краще, ніж будь-коли раніше”

Голова ДПСУ перевірив ситуацію на прикордонних позиціях Сумщини (ВІДЕО)

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко здійснив робочий візит на Сумщину,…

Зеленський розповів про результати розмови із Трампом на похороні Папи Римського

За його словами, зустріч була змістовною і використана на 100%

Україна і США у Лондоні погодили ключові умови завершення війни, – Келлог

“РФ не виграє цю війну. За останні півтора року Росія не досягла жодних успіхів…”