Україна отримає понад мільярд доларів для підтримки енергосектору від Україна отримає понад мільярд доларів для підтримки енергосектору від G7+
Фото: mev.gov.ua

Україна отримає додаткову допомогу для енергетичного сектору від партнерів G7+. Йдеться про понад один мільярд доларів.

Про це повідомляють у Міненерго.

Відповідне рішення прийняли на засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ у Берліні. Зокрема, партнери G7+ оголосили про додаткову допомогу енергетичному сектору на понад один мільярд доларів після останніх атак. А саме:

понад 70 мільйонів євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України;

500 мільйонів доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору;

300 мільйонів євро додаткового фінансування від ЄБРР;

щонайменше 47 мільйонів доларів додаткового гранту від Світового банку;

донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

Партнери констатували, що після поновлення масованих атак на критичну енергетичну інфраструктуру 22 березня українська енергосистема втратила близько 9 ГВт встановленої потужності енергогенерації. Також країни-партнери зазначили про важливість зусиль ENTSO-E у збільшенні експорту електроенергії в Україну та акцентували на тому, що збільшать зусилля з надання обладнання для ремонтів пошкодженої інфраструктури виробництва та передачі енергії до зимового періоду 2024/2025 років.

Нагадаємо, в “Укренерго” домовилися з німецьким банком про грантову угоду. Впродовж кількох днів компанія вже залучила 45,4 млн євро міжнародної підтримки.

Подібні

Трамп після зустрічі із Зеленським на саміті G7 заявив, що Росія повинна укласти угоду щодо війни в Україні

У Зеленського оприлюднили фото цього спілкування

Британія може долучитися до відновлення Києво-Печерської лаври після російських атак, — Зеленський

Зеленський відзначив нові санкції Британії проти тіньового флоту та ЗПГ-танкерів РФ

Сибіга зустрівся у Франції з Рубіо: розповів про атаку РФ на Лавру і про успіхи України на фронті

“Ми обговорили шляхи просування мирного процесу”

Зеленський попередив про посилення ударів з боку РФ найближчим часом

Він пояснив це тим, що “Путін слабшає”