Волкер про членство у НАТО і Трампа
Фото: Угруповання об’єднаних сил/Facebook

На саміті НАТО у Вашингтоні Україна може отримати запрошення до Альянсу. Захід відбудеться у 2024 році.

Про це заявив колишній спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За словами ексспецпредставника США, зараз у світу немає повного розуміння того, що українці б’ються не тільки за себе, а й за всю Європу. Щойно усвідомлення прийде, то Київ швидко стане членом Альянсу.

“Звісно можна зрозуміти президента України та українців загалом. Зокрема, їхню реакцію на результати саміту НАТО у Вільнюсі. Адже зараз Україна захищає свободу і саму Європу. І здається, що на Заході це не до кінця розуміють. Тому, на жаль, це вселяє певне розчарування”, – йдеться у повідомленні.

також Волкер додав, що 30 із 32 членів Альянсу підтримують Україну на її шляху і виступають за те, аби вона стала повноцінним членом оборонного союзу. Лише США і Німеччина частково утримуються, але за рік усе ще може змінитися.

“Вони є дуже важливою частиною НАТО. Сподіваюся, що в майбутньому їхня позиція зміниться. До наступного саміту НАТО у Вашингтоні в Альянсі буде одноголосна підтримка членства України”, – переконаний він.

Саміт НАТО у Вільнюсі

10 липня стало відомо, що Україну приймуть у Північноатлантичний альянс за прискореною процедурою, без плану дій щодо членства (ПДЧ).

Країни НАТО 11 липня ухвалили спільне комюніке, в якому підтвердили прискорений вступ України до НАТО, проте заявили, що для запрошення в Альянс потрібно виконати умови, а також необхідно, щоб була ухвала від усіх членів Альянсу. Генсека НАТО Столтенберга на брифінгу журналісти питали, які це умови, однак він не відповів.

У рішенні Вільнюського саміту НАТО, що ухвалене лідерами Альянсу, також немає переліку умов, які має виконати Україна, але визначений механізм щодо їхнього оцінювання. Також зазначається, що необхідні для вступу реформи мають продовжуватися; інструментом їх визначення та контролю, замість ПДЧ, стане Річна національна програма (РНП). Цей інструмент вже є у розпорядженні України.

Вдень 12 липня президент США Джо Байден заявив, що члени G7 виступають зі спільною декларацією, “щоб чітко дати зрозуміти, що наша підтримка триватиме довго в майбутньому”.

Нагадаємо, Зеленський розповів про підсумки саміту НАТО. За його словами це важливий успіх для України.

Подібні

Україна використовує штучний інтелект у дронах для протидії атакам РФ, — WSJ

Українські захисники активно застосовують високошвидкісні дрони, які оснащені сучасними технологіями штучного інтелекту.…

Внаслідок російської атаки безпілотників 1 січня у Києві вже двоє загиблих людей

Центр столиці атакували щонайменше чотири БПЛА

Польський депутат пропонує заборонити в’їзд українським військовим до Польщі: яка причина

Депутат польського Сейму від ультраправої партії Конфедерація Вітольд Туманович заявив, що чинних…

За три місяці РФ вбила в Україні щонайменше 574 людини, понад 3 тис. дістали поранення, – ООН

Йдеться про цивільне населення