Зеленський
Скриншот з відео

Сьогодні, 3 липня, президент України Володимир Зеленський відвідав Данію, де підписав угоду з американською компанією Swift Beat про виробництво, зокрема, дронів-перехоплювачів.

Про це він повідомив на своїй сторінці в соцмережі Telegram.

“Візит у Данію розпочинається з важливого кроку для нашого захисту. Є домовленість про українсько-американську співпрацю для виробництва дронів, і зокрема дронів-перехоплювачів — це очевидний пріоритет. Тому підписали угоду із сильною американською компанією Swift Beat”, – розповів він.

За словами президента, йдеться про сотні тисяч дронів уже цього року та можливість значно масштабувати виробництво наступного року. Тому тепер буде більше перехоплювачів для знищення російських дронів і ракет, квадрокоптерів для розвідки та коригування вогню, а також ударних далекобійних дронів.

“Усього цього буде значно більше, саме так, щоб забезпечувати реалізацію наших завдань в обороні та захищати життя українців. Продовжимо роботу сьогодні в Данії й над новими такими домовленостями заради спільних виробництв, спільного розвитку та спільного захисту. Дякую всім, хто допомагає!”, – наголосив Зеленський.

Він розмістив у соцмережі Х фото, де угоду підписує міністр оборони Рустем Умєров.

Що відомо про дрони-перехоплювачі

Дрони-перехоплювачі призначені для знищення ворожих БпЛА та ракет. Вони можуть бути як FPV-дронами, так і складнішими системами, які інтегруються в загальну протиповітряну оборону. Важливим елементом є й використання малих радіолокаційних станцій для виявлення цілей та автоматичні системи підриву. Українські розробники вже представили інноваційні дрони-перехоплювачі, такі як Strila та Burewiy.

Нагадаємо, нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна працює над перехоплювачами “шахедів”. Він обіцяє, що це відчуватиметься вже протягом літа.

Також варто зазначити, що раніше міністр оборони Рустем Умєров казав, що українська промисловість має потужності для виготовлення до 10 мільйонів безпілотників на рік за умови належного фінансування та міжнародної співпраці. Основна мета — забезпечити реалізацію оборонних завдань України та захистити життя людей. Тому виробництво дронів-перехоплювачів є критично важливим для протидії російській тактиці повітряного терору.

Читайте також: Зеленський розповів, скільки Україні потрібно коштів для запуску виробництва зброї “на повну”

Подібні

Робоча група з розробки закону про повоєнні вибори в Україні має бути створена вже зараз, – Айвазовська

“Цей процес тривалий і починати його треба негайно”

Помпео про зупинку поставок зброї Україні: “Допустити, щоб Росія виграла війну, було б катастрофою для американців”

Помпео, який критикував Байдена за недостатню підтримку України, покладав великі надії на нове президентство Трампа

Добровольцям за “Контрактом 18-24” гарантуватимуть річну відстрочку від мобілізації, — новий законопроєкт

Раніше таких добровольців ставили на облік та могли відразу ж призвати знову