Угорщина поверне банківські авто Україні
Фото: Szabolcs Toth/unsplash

Угорщина погодилася на продовження санкцій проти Росії ще на пів року. Проте в обмін на заяву Європейського Союзу про те, що стосується занепокоєння Будапешта щодо “енергетичної безпеки”.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на неназваних європейських дипломатів.

Як відомо, угорський прем’єр Віктор Орбан тримав у напрузі весь ЄС, погрожуючи заблокувати продовження російських санкцій. Один з дипломатів ЄС заявив, що блокуючи санкції, Угорщина “грає з вогнем” і “закладає бомбу в трансатлантичні відносини”. Водночас двоє європейських дипломатів розповіли, що в останню хвилину вдалося укласти угоду, яка відверне загрозу з боку Угорщини зірвати продовження санкцій.

Очікується, що Будапешт відступить в обмін на заяву, що стосується занепокоєння Угорщини щодо “енергетичної безпеки”. Погодження продовження санкцій буде офіційно оформлене під час зустрічі міністрів закордонних справ.

Джерела агентства Bloomberg також розповіли, що Угорщина готова зняти свою незгоду з продовження санкцій. За словами одного зі співрозмовників, ЄС надасть кілька запевнень у заяві, що стосується енергетичної безпеки. У заяві буде підтверджено зобов’язання допомогти Україні відновити й стабілізувати її інфраструктуру, а також вирішити питання постачання газу і нафти.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що також розгляне можливість введення додаткових санкцій проти Росії. Адже “її війна проти України наближається до своєї третьої річниці”.

Подібні

Чехія передала Україні 10 навчальних літаків для майбутніх пілотів

Це суттєво знизить вартість льотної години порівняно з використанням бойової авіації

Франція перехопила російський танкер “тіньового флоту” Deliver, — Макрон

Спецоперація відбулася біля узбережжя Сицилії

Ексміністра часів Януковича викрили на привласненні понад 5 млн грн

Зловмисникам загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна

Обмеження на продаж палива впровадили вже у 15 регіонах Росії: влада запевняє, що це “штучний дефіцит”

Криза торкнулась навіть “найнафтовішого” регіону – Ханти-Мансійського автономного округу