Стефанішина про "пентагон" для захисту від кібератак
Фото: Ольга Стефанішина/Facebook

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що угода із США щодо використання корисних копалин наразі обговорюється. На її думку, згодом документ все ж підпишуть.

Про це вона сказала під час візиту до Варшави.

Стефанішина каже, що Україна “не відкинула” запропоновану США угоду щодо критично важливих корисних копалин. Адже раніше Вашингтон вимагав, щоб Київ підписав угоду про розподіл українських надр без доопрацювання, а згодом скасував усі правки української сторони, які передали перед початком зустрічі українського президента Володимира Зеленського з американським віцепрезидентом Джей Ді Венсом.

Офіційно Зеленський та Венс домовилися про доопрацювання проєкту. Зокрема, український президент згадав про те, що документ потребує конкретики щодо безпекових гарантій, “навіть якщо це буде меморандум”. Україна наполягає, що залишається прихильною в укладанні домовленості, але у прийнятній формі та в комплексі з безпековими гарантіями за підсумками переговорів. 

За даними ЗМІ, адміністрація Трампа запропонувала Україні надати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини країни. Проте Зеленський відмовився підписувати документ.

Нагадаємо, Telegraph назвав умови угоди Трампа щодо копалин України “гіршими, ніж фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після поразки в 1945 році.” Адже окрім рідкісноземельних металів, США в Україні хочуть отримати й порти, газ та нафту.

Подібні

У США провели опитування стосовно того, кого вони вважають диктатором – Трампа чи Зеленського: які результати

41% учасників вважають Трампа диктатором, про Зеленського так сказали 22%

У Трампа хочуть запропонувати Україні спрощену угоду щодо рідкісноземельних металів: з чого вона складатиметься

Кажуть, що хочуть повернути Зеленського “до реальності”

Telegraph про умови угоди Трампа щодо копалин України: “Гірші, ніж фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після поразки в 1945”

Крім рідкісноземельних металів, США в Україні хочуть отримати порти, газ і нафту