Офіс президента пропонує змінити правила бронювання співробітників під час воєнного стану. Критерієм для відстрочки від мобілізації може стати високий рівень доходів, і відповідно сплачених податків.
Про це пише Forbes з посиланням на джерела в ОП.
Повідомляють, що “остаточної концепції ще немає”, але попередньо йдеться про: бронь для працівника, який сплачує 6000 грн ПДФО на місяць. Зазначається, що для цього працівник має отримувати мінімум 33 400 грн офіційної зарплати. В цьому випадку роботодавець має сплатити 22% єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Інший варіант – щомісячна “біла” зарплатня військовозобов’язаного від 35 000 грн.
“В ОП розглядають такий варіант: на бронювання може розраховувати працівник, за якого роботодавець платить близько 14 500 грн ЄСВ, що відповідає зарплаті у 66 000 грн. Цей принцип може бути розповсюджений на ФОП, але чіткі критерії для цієї групи поки невідомі”, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: У ТЦК підтвердили, що поставили поліції завдання на блокпостах ловити ухилянтів від мобілізації
Видання повідомляє, що бронювання терміном на 45 днів здійснюватиметься через реєстр військовозобов’язаних Оберіг, де генеруватиметься QR код.
Плюси і мінуси пропозиції
Старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай прокоментував можливе нововвеедення і зазначив, що “такий крок може зменшити дефіцит робочої сили”.
“Зараз значна кількість компаній зараз стикається з проблемами у пошуку працівників на офіційне працевлаштування. З іншого боку, це може створити істотні ризики для мобілізації, оскільки звужує пул військовозобов’язаних та виключає багатьох потрібних армії людей, які мають навички достатні, щоб заробляти понад 33 000 грн”, – сказав Гайдай.
Він вважає, що це “хороше рішення для стійкості економіки”, але водночас воно політично чутливе.
“Такий хід може посилити відчуття несправедливості у суспільстві, особливо якщо його погано прокомунікувати”, – вважає фахівець.
Нагадаємо, що наразі бронювання співробітників від мобілізації доступне лише для критично важливих підприємств. У листопаді Мінекономіки повідомляло, що Міноборони та Генеральний штаб не підтримують запровадження бронювання від мобілізації для ФОПів і гіг-контрактерів.
Нагадаємо, що у Раді Верховній України вважають, що оновлені законопроєкти про мобілізацію ще можуть змінюватися або доопрацьовуватися. Ймовірно у нинішньому вигляді документ не підтримає парламент.
Читайте також: Оборонний комітет шокований новим законопроєктом про мобілізацію: є питання щодо обмеження волі і “драконівських” штрафів