Чиновники Європейської комісії ініціювали аналіз сотень президентських указів, запроваджених Джо Байденом, щоб оцінити їхній вплив на ЄС у разі скасування Дональдом Трампом.
Про це повідомляє Financial Times.
Зазначається, що найбільше занепокоєння викликають санкції проти Росії, запроваджені через її вторгнення в Україну у 2022 році. Зокрема, за словами джерел у Брюсселі, ЄС непокоїть те, що Трамп може скасувати укази Байдена “просто через їхнє авторство”, не враховуючи потенційних наслідків для європейських союзників.
“Побоювання викликає те, що Трамп скасує рішення тільки тому, що їх ухвалив Байден. Нам потрібно знати, як це може вплинути на нас”, – заявило одне з джерел.
Зазначається, що президентські укази є особистими рішеннями чинного глави держави й вони можуть бути скасовані наступником у будь-який момент. Трамп вже робив таке після вступу на посаду у 2017 році. Тоді він скасував зближення з Кубою, вийшов із Паризької угоди щодо клімату та припинив участь США в ядерній угоді з Іраном.
Також у Брюсселі розглядають ризики, пов’язані з можливими торгівельними конфліктами, зниженням підтримки України, а також змінами у співпраці з питань європейської безпеки й оборони.
“Поспішність перед інавгурацією Трампа 20 січня підкреслює незахищеність ЄС щодо можливих дій новообраного президента, коли він повернеться до Білого дому після погроз, які він уже зробив щодо близьких союзників США”, – пише видання.
Нагадаємо, що влітку 2024 року Європейська комісія створила спеціальну команду з високопосадовців, щоб підготуватися до можливого повернення у президенти ША Дональда Трампа. Вже тоді у ЄС почали розробляти стратегії, “щоб впоратися з можливими кардинальними змінами в поглядах Білого дому”.
Нині Брюссель сподівається, що навіть у разі скасування указів, Трамп може залишити санкції проти Росії “як важіль для можливих переговорів із Москвою”.
Читайте також: Reuters пише, що Байден встигне запровадити нові санкції проти РФ ще до приходу Трампа