США і Європа
Фото: depositphotos.com

Європейські союзники України нарешті почули від президента США Дональда Трампа “жорсткі заяви стосовно Росії, на які чекали”. Але вони вже не вірять цій риториці, здебільшого через “плутанину навколо того, хто приймає рішення в Пентагоні”.

Про це пише Politico.

У публікації зазначають, що уряди країн Європи готуються до різних сценаріїв розвитку подій, що ускладнює формування будь-якої стратегії стосовно війни РФ проти України, оскільки “зовнішня політика Трампа, схоже, змінюється за його примхами”.

“Трамп може, наприклад, застосувати більше заходів проти Росії, або знову зупинити потік зброї в Україну, або навіть вивести американські війська з Європи, які підтримують оборону континенту. Більше нічого не дивує; ми повинні бути готові до всього”, — заявив один дипломат з країни-члена НАТО.

Також зазначається, що минулого тижня багато іноземних союзників були шоковані, коли Вашингтон несподівано призупинив постачання засобів ППО та іншої військової допомоги Києву.

“Цього тижня американський лідер пообіцяв надати більше засобів протиповітряної оборони Україні, заявивши при цьому, що йому набридли “безглузді” заяви російського диктатора Володимира Путіна. Проте неясно, чи переросте все це в конкретні дії”, – зауважує Politico.

Присутність військ США у Європі

Однак Європа стурбована не лише питанням наданням зброї Україні. На союзників по НАТО насувається серйозний перегляд американської військової присутності в Європі. Білий дім тим часом стверджує, що адміністрація Трампа “не змінила ні стратегії, ні політики”.

“Заступник міністра оборони США з політичних питань Елбрідж Колбі очолює оцінку “глобальної військової структури” Пентагону і повинен оприлюднити свої рекомендації в серпні. Зважаючи на його погляди стосовно перенесення американської уваги з Європи на Індо-Тихоокеанський регіон, європейські союзники очікують, що Вашингтон скоротить військову присутність на континенті”, – пише видання.

Вказують, що жоден з чиновників, з якими поспілкувалися автори матеріалу, не зміг підтвердити будь-які консультації з командою Колбі щодо Німеччини, Польщі, Італії та Великої Британії, на території яких розміщено чимало американських військових і техніки.

“Днями Трамп натякнув на певне розчарування Німеччиною і Південною Кореєю, зокрема, через те, як дорого обходиться розміщення там американських військ”, – додає видання.

Про Гегсета

Деякі члени НАТО заявили у коментарі виданню, що не вважають Гегсета надійним співрозмовником стосовно стратегії щодо України або ширших питань: багатьом незрозуміло, наскільки він бере участь у прийнятті політичних рішень.

“Багато хаосу і, чесно кажучи, бракує належного управління зверху”, — зауважив європейський чиновник.

Також зазначають, що “ті кілька разів, коли Гегсет без підготовки говорив з союзниками, не завжди були вдалими, і йому доводилося “пояснювати” свої коментарі”.

“Знервованість і розчарування в Європі контрастують з коротким припливом оптимізму після червневого саміту НАТО, на якому Трамп пообіцяв відданість Альянсу. Позитивні зустрічі президента з іншими очільниками країн-членів НАТО і його відмова від звичної критики на адресу країн-членів стали саме тією відлигою, на яку сподівалися багато союзників. Тепер ті, хто хоче озброїти Україну, просто чекають, чи переросте нова риторика Трампа в дії”, – йдеться у публікації.

Читайте також: Трамп змінив свою риторику та заявив, що “Зеленський зазнав дуже сильного удару”

Подібні

Скандал навколо Буткевича: в ГУР запевняють, що він в них не працював, дружина журналіста заперечує це

Вона стверджує, що причину у критиці Безуглої

У Києві вбито полковника СБУ Воронича: ексрозвідник Червінський повідомив подробиці

Він упевнений, що це справа рук російських диверсантів

Україні потрібне не відновлення, а порятунок, — Bloomberg розкритикував конференцію у Римі й назвав її недоречною

Вислів європейських лідерів “стільки, скільки потрібно” має змінитися на “якомога швидше”

Стало відомо, хто візьме участь у засіданні лідерів країн “Коаліції охочих”

Попереднє засідання лідерів країн Коаліції охочих відбулося 10 травня у Києві