В Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) відбулися усні слухання у міждержавній справі “Україна та Нідерланди проти РФ” щодо порушень прав людини на окупованих територіях Донбасу.
Про це повідомили в Офісі президента України.
“За результатами усних слухань уряд України очікує, що ЄСПЛ визнає існування порушень прав людини з боку Росії та перейде до етапу щодо справедливої сатисфакції”, – йдеться у повідомленні.
У даній справі суд розглядає колективну скаргу України та Нідерландів проти РФ у тому, що вона після окупації Донбасу у 2014 році системно порушувала права людини на цих територіях, або не розслідувала скоєні там порушення, і як держава-окупант повинна нести відповідальність за події на цій території.
“Київ представив свою позицію щодо суті в частині міждержавної справи щодо Донбасу, починаючи з 2014 року, а також щодо прийнятності й суті в частині повномасштабного вторгнення”, – повідомила Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.
Позиція інших країн-учасниць процесу
Уряд Королівства Нідерландів зі свого боку представляв позицію стосовно збиття Росією літака рейсу МН17, включаючи виступ представника організації Foundation Air Disaster MH17, який представляв родичів загиблих.
Читайте також: ЄСПЛ виніс рішення у справі про окупацію Донбасу Росією: відомі деталі
“Уряди Британії та Польщі окремо представили свою позицію, а спільну позицію всіх інших третіх сторін представила Норвегія. Їхні питання стосувалися екстратериторіальної юрисдикції, а також співвідношення міжнародного гуманітарного права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, – йдеться у повідомленні.
“Агресивна та варварська поведінка РФ порушує всі основні принципи міжнародного права. Уряд України продемонстрував це доказами під час провадження у цій міждержавній справі”, – прокоментувала заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Мудра.
Читайте також: ЄСПЛ визнав, що Росія окупувала частину Донбасу з травня 2014 року: що про це відомо