Боррель про артснаряди
Фото: Жозеп Боррель/Twitter

Україна потребує передбачуваної та надійної допомоги для військового оснащення, тому в ЄС розглянуть питання створення для цього спеціального фонду у 5 млрд євро на рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель на пресконференції в Толедо після неформальної Ради ЄС на рівні міністрів оборони.

“Я запропонував фонд підтримки України на період 2024-2027 років. Його мета в тому, щоб забезпечити надійність нашої військової допомоги. Цей фонд буде пов’язаний з Європейським фондом миру, і він має стати фундаментальним елементом нашого довгострокового внеску в безпеку України, як про це домовилися європейські очільники в червні”, – сказав Боррель.

Він зазначив, що пропонований фонд становитиме 5 млрд євро на рік і “це стеля, а не ціль витрат”. Ці кошти призначені для планування військової допомоги ЄС Україні в середньостроковій перспективі.

“Міністри оборони тепер зайнялися цим питанням. У четвер, 31 серпня, його обговорюватимуть міністри закордонних справ на своїй неформальній зустрічі також у Толедо. І ми розраховуємо дійти згоди якнайшвидше. Я сподіваюся, це станеться до кінця року”, – заявив глава європейської дипломатії.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз планує створити спеціальний фонд для підтримки Збройних сил України протягом наступних чотирьох років. У нього планують закласти до 20 мільярдів євро.

Читайте також: Угорщина виступила проти створення фонду підтримки для української армії, — Politico

Подібні

У Трампа розглядають можливість передачі Україні $5 млрд доларів із заморожених активів РФ: щоб надіслати сигнал

Ще є $3,85 млрд доларів, що залишилися з часів Байдена

У Римі розпочалася Конференція з відновлення України: які перші рішення ухвалили

Перед відкриттям продемонстрували кадри російських ударів по українських містах

У Франції анонсували “найжорсткіший пакет санкцій ЄС” проти Росії: що відомо

Його готують разом із сенаторами США

Зруйнована і без людей: опитування показало, що майже половина громадян не вірять у “світле майбутнє” України

З 2022 року кількість песимістично налаштованих українців зросла у 9 разів