правки до законопроєкту про мобілізацію
Фото: Верховна Рада/Facebook

Сьогодні, 28 березня, у Верховній Раді України знову майже порожня зала. На засідання прийшли лише 109 народних обранців.

Про це пише рух “Чесно”.

Одна з беззаперечних причин, яка призвела до таких негативних наслідків – це режим роботи, в якому парламент працює останні два роки після запровадження воєнного стану і який став чудовим форматом для нардепів-прогульників. Також відсутність кворуму підтвердили й народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко

“Багаторічна відсутність календарного плану роботи Верховної Ради з класичними пленарними тижнями, погоджувальною радою понеділками та годиною запитань до уряду щоп’ятниці, а також тижнями роботи нардепів у комітетах та в округах сформувала дуже зручний для прогульників формат “роботи”. Вони можуть понад рік бути фізично відсутні у ВРУ та не голосувати за ухвалення рішень, але дистанційно брати участь у засіданнях комітету у відеорежимі”, – йдеться у повідомленні.

За словами Железняка, у залі лише 109 нардепів. Тому потрібно повернути парламент до нормального графіка роботи. Адже це все “виглядає дуже погано”.

“Сьогоднішній порядок денний ВР. Скасування блокуючих постанов, яке не потребує 226 голосів. Бо їх просто немає. І так парламент працює вже кілька місяців. Це – глибока криза”, – наголосила Геращенко.

Засідання ВРУ 26.03.2024
Фото: Ірина Геращенко

“Нічого не проголосували та провалили три блокуючих постанови: 9667-1П про  уточнення правових засад регулювання Фондом участі банків у системі гарантування вкладів фізичних осіб (17 голосів), а також 10313П та 10313-1П1 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист (41 та 41 голосів). На цьому засідання у березні завершилися. Все… потужно попрацювали”, – додав Железняк.

Нагадаємо, 14 березня Верховна Рада України вперше за три тижні розглянула лише одне питання – звернення до урядів іноземних держав у звʼязку з майбутніми “президентськими виборами РФ” на тимчасово окупованій українській території. На цьому засідання й завершилося.

Подібні

Лісовий і Ляшко у зоні ризику: ЗМІ з’ясували, чому міністрів освіти і охорон здоров’я хочуть замінити

Один не подобається “слугам”, другий “проштрафився” з відбудовою Охматдиту

59% українців довіряють Зеленському, але 71% — Залужному, який міг би перемогти на президентських виборах, — опитування

Найбільше українці довіряють посадовцям із силового сектору

Застосунок “Резерв+” знову працює нестабільно: що відомо про причину

У Міноборони обіцяють усунути неполадки за кілька годин

Від початку квітня загальна сума штрафів від ТЦК зросла на 11,2 тисячі, – Опендатабот

Найбільша кількість штрафів виписані у Києві