Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц закликав Україну збавити тон і підписати угоду щодо корисних копалин. Він згадав про фрустрацію віцепрезидента Джей Ді Венса у Мюнхені та міністра фінансів Скотта Бессента, який нібито даремно “пробив весь цей шлях до Києва”.
Про це він сказав в ефірі Fox News.
За його словами, українська сторона відкинула “справді історичну можливість мати США як співінвестора в українську економіку, її ресурси і справжнього партнера у майбутньому України в спосіб, який став би найкращою гарантією безпеки з тих, які вони хочуть”. А також додав, що “враховуючи те, що Америка зробила для України, їм потрібно збавити тон, уважно подивитися і підписати цю угоду”.
“Президент також сказав, як сильно він любить український народ, і він був першим, хто дав їм зброю під час свого першого президентського терміну. Ми зробили багато для безпеки України, і те, що ми хочемо змінити природу нашої допомоги, не може когось ображати. Трамп готовий підвести цю війну до кінця”, – наголосив Волц.
Водночас він заперечив, що з союзниками США та Україною не проводилися консультації. Згодом Трамп розкритикував відмову Зеленського.
“У дипломатії для цього є термін. Він називається “човникова дипломатія”, тому що запрошення всіх за стіл переговорів одночасно не спрацьовувало в минулому. Тож ми залучили одну сторону, ми залучили іншу сторону, а потім ми будемо мати процес, що рухається вперед під керівництвом і лідерством президента Трампа”, – додав Волц.
Нагадаємо, нещодавно Трамп заявив, що зацікавлений в укладанні з Україною угоди про отримання рідкісноземельних металів та інших ресурсів в обмін на постачання зброї, щоб вкладення США “були певною мірою гарантовані”. Натомість президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності й за умов гарантій.
Згодом Telegraph назвав умови угоди Трампа щодо копалин України “гіршими, ніж фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після поразки в 1945 році.” Адже окрім рідкісноземельних металів, США в Україні хочуть отримати й порти, газ та нафту.
Читайте також: “Угода з США про корисні копалини України перебуває на стадії обговорення”, — Стефанішина