Китай постачає до РФ рідкісні метали
Фото: сайт президента Росії

Внаслідок запроваджених США та ЄС санкцій Китай став головним постачальником рідкісних металів для РФ. Зокрема й тих, які необхідні для виробництва ядерного озброєння.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту “Схеми”. 

Після запровадження санкцій у 2022 році поставки галію та германію до Росії з усього світу практично зупинилися, але вже у 2023 році монополістом у цьому сегменті став Китай.

“Китай став для Росії єдиним джерелом галію та германію, а також – одним з лідерів у постачанні стибію, хімічних елементів, необхідних для виробництва зброї, зокрема ядерної. Імпортують ці метали в Росію державні та приватні компанії, які так чи інакше повʼязані з російським військово-промисловим комплексом, купуючи їх у китайських фірм з державним капіталом”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що стибій (дуже крихкий метал) до РФ також постачають Обʼєднані Арабській Емірати. 

“Галій, що постачається з Китаю, також використовується РФ у виробництві ядерних снарядів. Він потрібен для стабілізації плутонієвих бомб”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Путін і Сі Цзіньпін домовились про поглиблення співпраці між РФ і Китаєм: що відомо

Загалом авторам розслідування вдалося ідентифікувати біля 20 китайських компаній, які постачали до Росії такі метали. Третина з них частково належать державі, а інші – компаніям з державним капіталом.

“Офіційно у Китаї заперечують факти постачання Росії компонентів, необхідних для військової промисловості”, – повідомляють автори розслідування. 

Вугілля

Як пише The Moscow Times, нині Китай не лише постачає, а допомагає Росії зі збутом корисних копалин. Вугілля зокрема, видобуток якого у РФ зріс.

“Віцепрем’єр РФ Олександр Новак повідомив, що видобуток вугілля у 2024 році порівняно з 2023 роком збільшився на 1%, з 438,7 млн тонн до 443,5 млн тонн. При цьому експорт вугілля знизився на 7,9% до 196,2 млн тонн. Вашингтон поширив санкції на більшість великих російських вугільних компаній, які після заборони на імпорт до США, Великої Британії та ЄС, переорієнтували поставки в Азію. До середини 2024 року, за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, половина російського експорту була під санкціями”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Китай встановив рекорд із закупівлі російської нафти у 2024 році: які обсяги

У матеріалі вказують, що наразі Китай залишається ключовим ринком збуту російського вугілля після європейського ембарго і переорієнтації експорту в країни Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Водночас повідомляють, що Китай, який є найбільшим імпортером вугілля у світі, у 2024 році зменшив закупівлі російського вугілля, “одночасно збільшивши закупівлі в інших ключових постачальників на чолі з Австралією”.

“Хоча Росія залишалася другим постачальником вугілля для Китаю, вона була єдиним ключовим виробником, чиї поставки до Китаю впали у 2024 році. Так імпорт вугілля з Росії знизився на 7% порівняно з 2023 роком до 93,86 млн тонн”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: У Росії хваляться, що вироблятимуть зброю спільно з Китаєм: що відомо

Подібні

Італійський парламент підтримав продовження військової допомоги для Україні

Парламент Італії проголосував за продовження постачання військової допомоги Україні в 2025 році.…

Третя штурмова бригада спростувала інформацію РФ про окупацію Новоєгоріки на Луганщині

Російські тупанти заявили про захоплення села Новоєгорівка Луганської області. Однак насправді цей…

ОПЕК+ ігнорує заклик Трампа про зниження ціни на нафту, — Reuters

Міністри енергетики країн ОПЕК+ провели переговори після заклику новообраного президента США Дональда…

Стало відомо, що саме Україна отримує від Коаліції морських спроможностей

Наразі Коаліція морських спроможностей забезпечує Україну технікою. Головні завдання – забезпечити нагальні…