Вироблені у Познані деталі – паливні помпи, знайшли в іранських дронах-камікадзе Shahed-136, які РФ використовує у війні проти України.
Як повідомляє Radio Zet, у Польщі почали розслідування.
“Компанія Wytwornia Sprzetu Komunikacyjny Poznan, що належить державному Агентству промислового розвитку, продала паливні помпи компанії Iran Motorsazan, яка виробляє сільськогосподарські трактори. Але помпи опинилися на іранських заводах, що випускають військові безпілотні літальні апарати, які потім купили Росія”, – йдеться у матеріалі.
Видання дізналося, що польська прокуратура розслідує це питання ще з 2022 року. Але відомо про це стало лише тепер.
Читайте також: The Wall Street Journal дослідили шляхи, якими електроніка і запчастини західного виробництва потрапляють до РФ
“Прокуратура проводить розгляд за фактом експорту з Польщі продукції, виробленої на підприємстві Wytwornia Sprzetu Komunikacyjny Poznan, яка є продукцією подвійного призначення, без дозволу міністра розвитку та технологій, що вимагається за законом”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у межах розслідування тодішньому генеральному директору компанії висунуто звинувачення у продажу продукції стратегічного значення без відповідного дозволу. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
Коментар Міноборони і МВС Польщі
“Як до цього дійшло? Продаж за будь-яку ціну, я думаю, і спроба знайти ринки збуту. Ця компанія з того, що я перевірив, продає дуже широко, я думаю, в 190 країн світу”, – прокоментував інформацію голова Міністерства національної оборони Владислав Косіняк-Камиш.
Повідомляють, що він анонсував “ретельну перевірку контрактів з країнами, які підтримують Росію”, бо це ситуація, “яка погано впливає на імідж і польсько-українські відносини”.
Глава МВС Польщі Томаш Семоняк заявив, що цей “випадок абсолютно шокує”.
“Справа розкрита Агентством внутрішньої безпеки. Прокуратура обов’язково проведе заходи, висуне звинувачення та звітуватиме про подальший хід розслідування”, – прокоментував він.
Нагадаємо, що російська ракета Х-101, яка 8 липня зруйнувала київську дитячу лікарню “Охматдит”, містила компоненти західного виробництва, “що свідчить про успіх Кремля в обході санкцій”.